Intervijas

1 marts

Vārda dienas:
Ilgvars, Ivars

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Svētdiena
Diena
4 .. 6 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Pirmdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
-1 .. 1 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Latvija | 2. decembris 2020 | 20:21

Maskas darba vietā jānodrošina darba devējam Replay.lv

Publicitātes foto

No ceturtdienas, 3. decembra, stājas spēkā prasība obligāti valkāt sejas maskas, atrodoties iekštelpās ārpus savas dzīvesvietas. Galvenokārt šīs izmaiņas attieksies uz darba vietām. Valsts darba inspekcija (VDI) skaidro, ka maskas darba vietā jānodrošina darba devējam.

Maskas kļūs par darba pienākumu pildīšanai nepieciešamu drošības aprīkojumu, līdzīgi, ka, piemēram, ķiveres celtniekiem, tādēļ tās jānodrošina darba devējam, skaidroja inspekcija.

“Tā kā darba pienākumu veikšana notiek darba vietā, tad tas, kas nepieciešams darba pienākumu veikšanai, šajā gadījumā – deguna un mutes dobuma aizsegs – jānodrošina darba devējam, lai darbinieks varētu veikt savus darba pienākumus un neapdraudētu kolēģus ar inficēšanos ar Covid-19,” skaidroja inspekcijas Konsultatīvā centra vadītāja Dace Stivriņa.

Turpmāk, vērtējot uzņēmumos īstenotos darba aizsardzības pasākumus, VDI pievērsīs uzmanību arī masku lietošanai. Tās būs jālieto darba telpās, uzturoties kopā ar citiem kolēģiem.

Bez maskas drīkstēs strādāt tikai darbinieki, kas savā kabinetā strādā vieni paši. Bet viens no nedaudzajiem izņēmumiem ir elektroniskie mediji, kuru darbinieki pārraides laikā var maskas nelietot.

Vairāki LTV aptaujātie uzņēmēji atzina – šādu kārtību savā uzņēmumā ieviesuši vēl pirms valdības pieņemtajiem noteikumu grozījumiem.

Piemēram, maskas jau sen kļuvušas par ikdienu gan “Latvijas finiera” koncernā ar vairāk nekā 2000 darbiniekiem, gan mazā audio aparatūras veikalā ar sešiem darbiniekiem.

“Par maskām sākām domāt daudz ātrāk. Jau 9. novembrī pieņēmām noteikumus, ka maskas ir obligātas darba vietā ārpus sava kabineta, pārvietojoties pa koplietošanas telpām. Tas jaunais lēmums mums neko daudz nemainīs ikdienā,” atzina AS “Latvijas finieris” drošības pārvaldības daļas vadītājs Mārtiņš Veidmanis.

“Uzņēmums ir iegādājies visiem darbiniekiem atkārtojami lietojamās auduma sejas maskas, un tās nodrošinātas visiem darbiniekiem, tā ka šeit nebūs problēmu ievērot jaunos nosacījumus,” stāstīja Veidmanis.

“Summas es jums nenosaukšu, bet masku iepirkums nebija liels izdevums uz kopējā fona. Dezinfekcijas līdzekļi faktiski kopš pavasara mums iegājušies kā ikdienas izdevums,” piebilda Veidmanis.

Savukārt SIA “T-Studio” valdes priekšsēdētājs Valts Tenters stāstīja, ka uzņēmumā jau izmanto maskas vairāk nekā divus mēnešus.

“Visi darbinieki esam ļoti atbildīgi. Karam darbiniekam ir pa maskai. Man pašam ir trīs. Mums nekas nemainās, izmantojam maskas katru dienu,” stāstīja Tenters.

“Mēs organizējam plūsmu sekojoši – mēs sniedzam mūsu klientiem formu, ko aizpilda un piesaka vizīti veikalā. Tādā veidā ierobežojam plūsmu, lai veikalā būtu tikai tie cilvēki, kuri vēlas ko iegādāties vai iepazīties ar produktu,” stāstīja Tenters.

Darbinieki strādā attālināti, bet klātienes darbiniekiem ir maskas. Ir videokamera, “tā mēs sazināmies un strādājam attālināti”.

“Dezinfekcijas līdzekļus mēs pērkam lielajos iepakojumos pa 5 litriem, dezinfektorus sniedzam klientiem, paši dezinficējam virsmas. Tās ir izmaksas, bet, paldies Dievam, mūsu uzņēmumam šajā laikā novērojama augšupeja.

Mūsu nozarē cilvēki darbojas mājās, grib ierakstīt instrumentu, nodoties hobijam. Tādēļ mums ir novērojam kāpums. [..] Tie dezinfekcijas līdzekļi un maskas ir salīdzinoši mazas izmaksas pret to, ka ir kāpums tirdzniecībā,” atzina Tenters.

VDI neplāno veikt īpašus reidus masku lietošanas kontrolei. Taču turpmāk, vērtējot uzņēmumos īstenotos darba aizsardzības pasākumus, inspekcija pievērsīs uzmanību arī šim aspektam.

LSM  

Pievienot komentāru