Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 3. decembris 2020 | 17:30

Valdība pagarināja ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Latvijas valdība nolēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 2021. gada 11. janvārim. Turklāt ir ieviesti jauni ierobežojumi: masku nēsāšana ārpus mājām ir obligāta visās iekštelpās, un tikšanās ārpus vienas mājsaimniecības ir iespējamas tikai starp diviem cilvēkiem, ievērojot divu metru distanci.

Nopietnas izmaiņas skar tirdzniecības nozari – nedēļas nogalēs un svētku dienās strādās tikai pirmās nepieciešamības preču – pārtikas, higiēnas un sadzīves preču – veikali, kā arī aptiekas un degvielas uzpildes stacijas. Darba dienās lielajos veikalos varēs atrasties ne vairāk kā 20% no maksimāli iespējamā klientu skaita, bet veikalos ar mazo platību vienlaikus varēs apkalpot ne vairāk kā vienu klientu (brīdinājums par to jāizliek pie ieejas). Sestdienās, svētdienās un svētku dienās alkohola un cigarešu tirdzniecība veikalos būs aizliegta. Tajā pašā laikā darbu, ievērojot visus drošības noteikumus, var atsākt skaistumkopšanas saloni.

Jaunie ierobežojumi attiecas arī uz izglītības nozari – tagad attālināti būs jāmācās 5.-6. klašu skolēniem visās Latvijas skolās, nevis tikai atsevišķās pašvaldībās. Sākot ar janvāri, pēc atgriešanās no brīvlaika, maskas būs obligātas stundu laikā un starpbrīžos visiem skolēniem, nevis tikai skolotājiem. Sejas masku lietošana būs obligāta arī visiem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem. Visas augstskolu un profesionālo skolu nodarbības notiks tikai attālināti, savukārt svarīgas praktiskās nodarbības – individuāli klātienē.

Būtisks drošības pasākums, ko valdība centās neieviest līdz pēdējam brīdim, ir plānoto stacionāro pakalpojumu ierobežošana visās Latvijas slimnīcās. Izmaiņas pagaidām neattiecas uz ambulatorajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Tas izdarīts, lai palīdzētu slimnīcām pielāgoties koronavīrusa pacientu pieplūdumam, neierobežojot neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru