Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 3. decembris 2020 | 17:23

Apkopoti aizvadītās tūrisma sezonas rezultāti

Gada noslēgumā dažādas pašvaldības struktūras apkopo savus rezultātus, analizē paveikto darbu un sniedz daudzveidīgus statistikas datus. Nesen to paveica arī Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras speciālisti, apkopojot datus par aizvadīto tūrisma sezonu (maijs-septembris), kas šogad izvērtās diezgan sarežģīta. Salīdzinot ar pagājušo gadu, tūrisma, kultūras, izklaides un aktīvās atpūtas objektu apmeklējumu skaits, ieskaitot rīkotos pasākumus, samazinājās par 38%.

Kopumā tika reģistrēti 212 196 tūrisma objektu apmeklējumi. Galvenais samazinājuma iemesls bija koronavīrusa pandēmija, kas būtiski ietekmēja daudzu vietējo un ārvalstu ceļotāju plānus. Tomēr, ņemot vērā salīdzinoši labo situāciju šovasar, Daugavpili bieži apmeklēja vietējie, Latvijas tūristi – aptuveni 84% no kopējās plūsmas. Ārzemnieku vidū lielāko aktivitāti izrādīja mūsu kaimiņi – igauņi un lietuvieši, no kuriem daudzi apceļoja Latgali ilgāk par vienu dienu un savā maršrutā iekļāva konkrētas vietas Daugavpilī un Daugavpils novadā.

Šajā sezonā visvairāk apmeklētie tūrisma objekti bija Marka Rotko mākslas centrs (42 641 apmeklējums), Latgales zoodārzs (26 453) un Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs (20 406). Ņemot vērā situāciju ar Covid-19, daudzi apmeklētāji jau iepriekš pieprasīja informāciju par nepieciešamajiem piesardzības pasākumiem, apmeklējot konkrētu objektu.

Šogad daudzi tūristi apzināti izvairījās no iespējamām cilvēku pulcēšanās vietām, tāpēc dažādas Daugavpils zaļās zonas, it īpaši promenāde pie Lielā Stropu ezera, kļuva par populāriem galamērķiem. Šeit gada siltajā laikā pulcējās gan aktīvās atpūtas cienītāji, gan tie, kas vienkārši vēlējās mierīgi pastaigāties labiekārtotā vietā.

Lai gan koronavīrusa pandēmija aizvadītajā tūrisma sezonā ieviesa savas korekcijas, tomēr tā kardināli neapturēja šajā nozarē strādājošo iestāžu darbību. Tāpēc tūrisma objekti ar optimismu lūkojas uz nākamo gadu un cer atgriezties pie aktīva darba.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru