Intervijas

1 marts

Vārda dienas:
Ilgvars, Ivars

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Svētdiena
Diena
4 .. 6 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Pirmdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
-1 .. 1 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Latvija | 1. decembris 2020 | 19:51

Novembris Latvijā bijis siltākais novērojumu vēsturē

Publicitātes foto

Šī gada novembris Latvijā bijis siltākais, kopš veic meteoroloģiskos novērojumus, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Mēneša vidēja gaisa temperatūra valstī bijusi +5,5 grādi, kas par 3,9 grādiem pārsniedz klimatisko normu.

Iepriekš siltākais novembris bija 1928. gadā, kad vidējā temperatūra sasniedz 5,3 grādus.

Aizvadītajā mēnesī Latvijā nebija aukstāks par -3,9 grādiem, kas 9. novembra rītā fiksēti Madonā, bet siltākais laiks bija 3. novembrī Ventspilī, kad temperatūra sasniedza +15,1 grādu.

LVĢMC novērojumu tīklā novembra laikā fiksēti 54 dažāda mēroga siltuma rekordi, bet aukstuma rekordi nav sasniegti.

Nokrišņu daudzums valstī kopumā bijis 14% zem klimatiskās normas jeb 53,3 milimetri. Visvairāk nokrišņu – 92,2 milimetri – bija Rucavā, bet vismazāk Dobelē – 23,5 milimetri. Vidēji Latvijā novembrī bija 13 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu bija Rucavā un Stendē – 18 diennaktis, bet vismazāk Jelgavā – deviņas diennaktis.

Valsti visaptverošus meteoroloģiskos novērojumus Latvijā veic kopš 1924. gada, bet atsevišķās vietās meteoroloģisko novērojumu stacijas sāka darbu jau agrāk, piemēram, Rīgā laikapstākļu novērojumi notiek kopš 1795. gada.

LSM

Pievienot komentāru