Intervijas

17 janvāris

Vārda dienas:
Tenis, Dravis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Svētdiena
Diena
-14 .. -16 C
Vakars
-13 .. -15 C
Vējš
.. 2 m/s
Pirmdiena
Nakts
-13 .. -15 C
Rīts
-11 .. -13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 27. novembris 2020 | 11:53

Komunālie dienesti ir gatavi darbam ziemas periodā

Šogad gaisa temperatūra sit siltuma rekordus un par ziemas straujo tuvošanos pašlaik atgādina vien kalendārs. Taču, kā liecina sinoptiķu prognozes, jau tuvākajās dienās termometru stabiņi noslīdēs zem nulles un ceļi var kļūt slideni. Daugavpils komunālie dienesti ziņo, ka ir pilnībā gatavi pilsētas ielu uzturēšanai ziemas periodā: visa tehnika ir pārbaudīta, veiktas arī pirmās ceļu kaisīšanas.

Šogad pilsētas uzkopšanā būs iesaistītas 32 tehnikas vienības: 15 no tām tīrīs ietves, 9 – uzkops autoceļus. Pārējās mašīnas iekraus un izvedīs sniegu.

Ielu uzkopšana notiek saskaņā ar laika apstākļiem un normatīvajiem aktiem. Mainīgos laikapstākļos (snigšanas laikā) prioritāri (četru stundu laikā pēc snigšanas sākuma vai apledojuma veidošanās) tiek tīrītas un apstrādātas ar pretslīdes materiāliem ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports. Īpaša uzmanība tiks veltīta ceļu posmiem ar lielāku slīpumu: vajadzības gadījumā, tiks veikta to vairākkārtēja apstrāde. Kad šo ielu apstrāde tiek pabeigta, tehnika virzās uz ceļiem ar mazāku kustības intensitāti.

Trotuāru uzkopšana snigšanas laikā sākas plkst.4:00 no rīta, lai līdz plkst. 7:00 ietves ar lielu gājēju intensitāti būtu apstrādātas ar pretslīdes materiāliem. Pēc snigšanas beigām pilsētas centrā trotuāri tiek uzkopti 4 stundu laikā (notiek sniega šķūrēšana un pēc tam kaisīšana), trotuāri gar maģistrālajām ielām - 6 stundu laikā, visas pārējās mikrorajonu ielas – 12 stundu laikā.

Iedzīvotājiem ziemas periodā jāņem vērā laika apstākļi, ceļa seguma stāvoklis un jābūt uzmanīgiem. Autovadītājiem jāsamazina ātrums un jāpalielina distance, turklāt, līdz 1.decembrim obligāti jāuzliek ziemas riepas ar atbilstošu protektoru. Veco riepu komplektu, t.i. 4 riepas gada laikā, uzrādot automašīnas tehnisko pasi, pilnīgi bez maksas var nodot atkritumu savākšanas laukumā Liginišķos (strādā katru dienu (bez brīvdienām) no plkst.8.00 līdz 19.00).

Atbildīgie dienesti aicina visus ar cieņu izturēties vienam pret otru un neradīt šķēršļus uzkopšanas tehnikas darbam, lai tā pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk varētu sakārtot mūsu pilsētas ielas, padarot tās drošas gan braucējiem, gan gājējiem.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru {1}