Intervijas

18 janvāris

Vārda dienas:
Antons, Antis, Antonijs

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Svētdiena
Diena
-14 .. -16 C
Vakars
-13 .. -15 C
Vējš
.. 2 m/s
Pirmdiena
Nakts
-13 .. -15 C
Rīts
-11 .. -13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 25. novembris 2020 | 19:21

Nadeždas Izeņovas gleznas tika saliktas harmoniskajā dabas mozaīkā

BKC

20.novembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta profesionālās mākslinieces Nadeždas Izeņovas personālizstāde “Dabas mozaīka”, kurā ir apskatāmas 30 gleznas. Atklāšana notika ar visu piesardzības normu ievērošanu ārkārtējās situācijas laikā, sakarā ar koronovīrusa izplatīšanos.

Nadežda Izeņova – sava veida cilvēks – kosmopolīts, ģimenes apstākļu dēļ bieži mainīja dzīvesvietu: dzīvoja Tatarstānā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Mongolijā, Nīderlandē, Primorskā, bet jau daudzus gadus dzīvo vecāku mājā Engures novada Smārdes pagastā. Viņas lielā mīlestība ir Baltkrievija un Latvija. Katru gadu dodas uz savu mazo dzimteni, zilo ezeru zemi – Šarkovščinu, kur zīmē ainavas. Gandrīz puse no izstādītajām gleznām ir mīļās Kurzemes skaistie stūrīši.

N.Izeņova ir absolvējusi Vitebskas pedagoģiskā institūta mākslas un grafikas fakultāti un no studiju gadiem sāka piedalīties mākslas izstādēs. Gleznas ir pieprasītas un daudzas ir “aizceļojušas” uz dažādām pasaules malām, cilvēku personiskajās kolekcijās: Ameriku, Lielbritāniju, Vāciju, Itāliju, Čehiju, Nīderlandi, Krieviju, Baltkrieviju, Latviju. Ir Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības “Maju gonar” (“Ir tas gods”) locekle.

Nadežda nekad nenoliek malā krāsas, tāpēc viņai nav skumji dzīvot šajā pasaulē, pilnībā iegrimst radošumā. Zīmē uz audekla un klātesot, pārsvarā ainavas, retāk portretus. Debesis, ūdens, negaiss, mežs, ziedi – tā ir viņas stihija. Galvenais ir noķert noskaņojumu, bet galvenā viņas devīze – lai cilvēkiem patīk! Nadeždas gleznas ir gaišas, pozitīvas, sirsnīgas un nomierinošas, katrs tajās var atrast kaut ko tuvu savai dvēselei.

Izstādes atklāšana tika plānota X Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” jubilejas ietvaros. Kaut gan pandēmija ieviesa korektīvas, tikšanās ar talantīgiem cilvēkiem nebeidzas, tās turpinās, tikai citā formātā. “Šodienas atklāšanu var nosaukt par viena mākslinieka izstādi” – teica BKC vadītāja Žanna Romanovska. Pušķis un “gadatirgus” suvenīri, pateicība par mākslinieces talantu un meistarīgu, par draudzīgajām attiecībām un sadarbību.

N.Izeņova uz Daugavpili devās jau kārtējo reizi. Tā ir viņas otrā personālizstāde BKC. Šeit viņa jūtas kā mājās, it kā piestājusi pie dzimtā krasta, kur viņu gaida radi un tuvie cilvēki ar atklātu baltkrievu dvēseli. Tieši tāpēc viņa dziedāja līdzi baltkrievu dziesmai “Berag majoj vjasni” kopā ar BKC darbiniecēm Gaļinu Sontocku, Mariju Pometjko un Janinu Juzefoviču.
Māksliniece ar siltumu stāstīja, kā no pirmās tikšanās iemīlējās Daugavpils Baltkrievu mājā, par tās viesmīlību, sirsnīgo atmosfēru, draudzīgajiem skatītājiem. Nadežda izteica cerības, ka jaunās gleznas iepatiksies apmeklētājiem un papildinās pozitīvās emocijas un iespaidus. Jo ir pamats jaunām tikšanām – 14 nepabeigti darbi un jaunu sižetu ieceres.

N.Izeņovas ainavas pagaidām var apskatīt tikai BKC mājaslapā www.bkc.daugavpils.lv. Izstāde turpināsies līdz 2021.gada janvārim.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru {1}