Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

22 aprīlis

Vārda dienas:
Armanda, Armands

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 25. novembris 2020 | 19:21

Nadeždas Izeņovas gleznas tika saliktas harmoniskajā dabas mozaīkā

BKC

20.novembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta profesionālās mākslinieces Nadeždas Izeņovas personālizstāde “Dabas mozaīka”, kurā ir apskatāmas 30 gleznas. Atklāšana notika ar visu piesardzības normu ievērošanu ārkārtējās situācijas laikā, sakarā ar koronovīrusa izplatīšanos.

Nadežda Izeņova – sava veida cilvēks – kosmopolīts, ģimenes apstākļu dēļ bieži mainīja dzīvesvietu: dzīvoja Tatarstānā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Mongolijā, Nīderlandē, Primorskā, bet jau daudzus gadus dzīvo vecāku mājā Engures novada Smārdes pagastā. Viņas lielā mīlestība ir Baltkrievija un Latvija. Katru gadu dodas uz savu mazo dzimteni, zilo ezeru zemi – Šarkovščinu, kur zīmē ainavas. Gandrīz puse no izstādītajām gleznām ir mīļās Kurzemes skaistie stūrīši.

N.Izeņova ir absolvējusi Vitebskas pedagoģiskā institūta mākslas un grafikas fakultāti un no studiju gadiem sāka piedalīties mākslas izstādēs. Gleznas ir pieprasītas un daudzas ir “aizceļojušas” uz dažādām pasaules malām, cilvēku personiskajās kolekcijās: Ameriku, Lielbritāniju, Vāciju, Itāliju, Čehiju, Nīderlandi, Krieviju, Baltkrieviju, Latviju. Ir Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības “Maju gonar” (“Ir tas gods”) locekle.

Nadežda nekad nenoliek malā krāsas, tāpēc viņai nav skumji dzīvot šajā pasaulē, pilnībā iegrimst radošumā. Zīmē uz audekla un klātesot, pārsvarā ainavas, retāk portretus. Debesis, ūdens, negaiss, mežs, ziedi – tā ir viņas stihija. Galvenais ir noķert noskaņojumu, bet galvenā viņas devīze – lai cilvēkiem patīk! Nadeždas gleznas ir gaišas, pozitīvas, sirsnīgas un nomierinošas, katrs tajās var atrast kaut ko tuvu savai dvēselei.

Izstādes atklāšana tika plānota X Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” jubilejas ietvaros. Kaut gan pandēmija ieviesa korektīvas, tikšanās ar talantīgiem cilvēkiem nebeidzas, tās turpinās, tikai citā formātā. “Šodienas atklāšanu var nosaukt par viena mākslinieka izstādi” – teica BKC vadītāja Žanna Romanovska. Pušķis un “gadatirgus” suvenīri, pateicība par mākslinieces talantu un meistarīgu, par draudzīgajām attiecībām un sadarbību.

N.Izeņova uz Daugavpili devās jau kārtējo reizi. Tā ir viņas otrā personālizstāde BKC. Šeit viņa jūtas kā mājās, it kā piestājusi pie dzimtā krasta, kur viņu gaida radi un tuvie cilvēki ar atklātu baltkrievu dvēseli. Tieši tāpēc viņa dziedāja līdzi baltkrievu dziesmai “Berag majoj vjasni” kopā ar BKC darbiniecēm Gaļinu Sontocku, Mariju Pometjko un Janinu Juzefoviču.
Māksliniece ar siltumu stāstīja, kā no pirmās tikšanās iemīlējās Daugavpils Baltkrievu mājā, par tās viesmīlību, sirsnīgo atmosfēru, draudzīgajiem skatītājiem. Nadežda izteica cerības, ka jaunās gleznas iepatiksies apmeklētājiem un papildinās pozitīvās emocijas un iespaidus. Jo ir pamats jaunām tikšanām – 14 nepabeigti darbi un jaunu sižetu ieceres.

N.Izeņovas ainavas pagaidām var apskatīt tikai BKC mājaslapā www.bkc.daugavpils.lv. Izstāde turpināsies līdz 2021.gada janvārim.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Komentāri:

10. marts 2021 12:47 - Alisa

❤️ ︍С­E­K­­­С З­­н­­­а­к­­o­­­м­­­c­­т­в­­a: Бe­с­­­пл­­aт­­но, Ан­oн­им­­нo, б­­ез Ш­­­лю­­­x и cо­дe­­ржа­нoк, все фo­­­тк­­­и рeа­­льн­­ые, а дeвки Б­eзо­­тк­aзн­ые. Вo­т сa­­й­т —­ W­­­W­­­W­­­.­­­L­­V­1­­­7­.­­­C­­L­­­U­B

Pievienot komentāru {2}