Intervijas

17 janvāris

Vārda dienas:
Tenis, Dravis

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Svētdiena
Diena
-14 .. -16 C
Vakars
-13 .. -15 C
Vējš
.. 2 m/s
Pirmdiena
Nakts
-13 .. -15 C
Rīts
-11 .. -13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 22. novembris 2020 | 19:34

Izveidota jauna kultūras iestāde – Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženierarsenāls”

Daugavpils.lv

Ņemot vērā to, ka būvdarbi pie Tehnikas un industriālā dizaina centra izveides Daugavpils cietoksnī norit saskaņā ar grafiku, pilsētas domes deputāti pieņēma lēmumu par šīs kultūras iestādes nodibināšanu, kas tiks veidota vēsturiskā Inženierarsenāla vietā. Formāli jaunā iestāde, kurai tuvākajā laikā tiks atrasts vadītājs, uzsāks darbu nākamā gada 1. janvārī. Savukārt centra atklāšana paredzēta 2022. gada pavasarī.

Būvdarbu pabeigšana paredzēta 2021. gada augustā, pēc tam tiks veikts iepirkums par eksponātu iekārtošanu un izvietošanu jaunajā iestādē. Pirms tam ir jāveic daudzpusīgs darbs, kas gulstas uz Inženierarsenāla vadītāja pleciem, kuram nāksies ne tikai pārdomāt ilgtermiņa rīcības plānu, bet arī izveidot darba kontaktu tīklu ar tehnikas kolekcionāriem, muzejiem un izstāžu centriem, senlietu entuziastiem. Turklāt jāsaskaņo finansējuma avoti, iespējas piedalīties projektos, objektu apdrošināšana un virkne citu jautājumu.

Tehnikas un industriālā dizaina centram ir jānoiet ceļš, kas ir līdzīgs tam, kuru savas tapšanas laikā nācās pārvarēt Marka Rotko mākslas centram. Protams, centra atšķirīgā iezīme būs izstādīto objektu specifika – retro automašīnas, tehnika un instrumenti (atbalstu ir gatavs sniegt uzņēmuma “Elektroinstruments” muzejs). Svarīga būs arī sadarbība ar Rīgas Motormuzeju, kuram Inženierarsenāls kļūs nevis par atsevišķu filiāli, bet par līdzvērtīgu partneri. Tehnikas centra personāls būs aptuveni 10-15 cilvēki.

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru