Intervijas

3 marts

Vārda dienas:
Marts, Tālavs, Tālis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Trešdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 16. novembris 2020 | 17:18

Brīvības parkā atklāja pieminekli Daugavpils atbrīvotājiem

Pagājušo svētdien, 15. novembrī, Slobodkā notika Polijas un Latvijas virspavēlniekiem, kuru vadībā pirms simts gadiem atbrīvoja Daugavpili no lieliniekiem, veltīta pieminekļa svinīga atklāšana.

Lai godinātu varoņu piemiņu –maršalus Juzefu Pilsudski un Edvardu Ridzu-Smigliju un ģenerāļus Jāni Balodi un Pēteri Radziņu, ieradās pilsētas vadība, Polijas diplomātiskās misijas, Polijas un Latvijas armijas pārstāvji, poļu diasporas aktīvisti un garīdzniecība.

Romualda Gibovska piemineklis simbolizē ciešo saikni starp poļu un latviešu tautām, kuras atbalstīja viena otru ļoti grūtos laikos – lielajā apjukumā, kas valdīja pēc Pirmā pasaules kara. To uzsvēra arī Polijas Republikas vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotā konsule Malgožata Hejduka-Gromeka, kura piedalījās piemiņas vietas atklāšanā, paužot prieku par vietējās poļu kopienas aktivitātēm. Atklāšanā tika nolasītas arī Latvijas un Polijas aizsardzības un kultūras ministru un abu valstu bruņoto spēku komandieru vēstules.

Piemineklis armijas virspavēlniekiem Slobodkā, kur vēl pirms dažām desmitgadēm atradās 20. gadsimta sākumā Latgales atbrīvošanās cīņās kritušo poļu karavīru kapsēta, ir vēl viens papildinājums Brīvības parka kompleksam, kuru plānots attīstīt šajā vietā. Tā turpmākā labiekārtošana ir cieši saistīta ar blakus esošā ceļa pārvada nākamās projekta kārtas īstenošanu.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru {7}