Intervijas

1 decembris

Vārda dienas:
Arnolds, Emanuels

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Otrdiena
Diena
1 .. 3 C
Vakars
-1 .. 1 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Trešdiena
Nakts
-3 .. -5 C
Rīts
-3 .. -5 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 13. novembris 2020 | 07:38

Kā rīkoties, ja Covid-19 tests ir pozitīvs vai esat kontaktpersona?

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina izturēties atbildīgi gan saslimušos ar koronavīrusu, gan tos, kuri gaida Covid-19 testa rezultātu vai ir inficētās personas kontaktpersonas. Ja personai nav nepieciešama hospitalizācija, tad darbību algoritms ir pietiekami vienkāršs – jāmēģina atcerēties visi iespējamie kontakti ar citiem cilvēkiem un jāpaliek pašizolācijā.

Slimību profilakses un kontroles centrs reaģē uz datubāzē esošo informāciju par pozitīviem Covid-19 testiem un sazinās ar cilvēkiem vienas līdz pusotras dienas laikā (tas ir atkarīgs no jauno saslimšanas gadījumu skaita dienā). Ja esat saslimis ar koronavīrusu, pirmām kārtām SPKC eksperti aicina sniegt epidemiologiem precīzu informāciju par jūsu kontaktiem. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, jo šobrīd vairs nav iespējams izsekot trešdaļu infekcijas izplatības ķēžu.

Sarunai ar epidemiologiem ieteicams sagatavoties, jo ​​speciālistiem ir svarīgi zināt gan simptomus, tostarp saslimšanas pirmās pazīmes, gan arī saslimušā cilvēka ciešākos kontaktus pēdējo dienu laikā, sniedzot kontaktpersonu tālruņa numurus. Tālāk ir rūpīgi jāievēro ārstu norādījumi.

Ja esat kontaktpersona, ir jāievēro pašizolācija un jāveic koronavīrusa tests. Ja parādās akūtas respiratoras infekcijas simptomi, nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, kurš var izsniegt darbnespējas lapu uz pašizolācijas laiku. Personīgo karantīnu var pārtraukt tikai ar ģimenes ārsta atļauju vai ja pēc desmit pašizolācijas dienām testa rezultāts ir negatīvs. Uz analīžu nodošanas punktu ieteicams doties ar privāto automašīnu, izmantojot masku.

Ar Covid-19 saistītu jautājumu gadījumā var zvanīt uz bezmaksas tālruņa numuru 8345 (visu diennakti) vai SPKC informatīvo tālruni 67387661 (darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00). Var izmantot arī tiešsaistes resursu par COVID-19 izplatību Latvijā www.covid19.gov.lv.

Vientuļiem cilvēkiem, kuriem nav neviena, kas varētu viņiem palīdzēt piegādāt medikamentus un pārtiku pašizolācijas laikā, Daugavpilī pieejama Sarkanā Krusta palīdzība (26364032, 29477790). Šobrīd šāda veida atbalsts jau tiek sniegts 8 adresēs. Trūcīgie un maznodrošinātie saņem pārtikas pakas. Zvanot uz norādītajiem tālruņa numuriem, jūs varat kļūt par Sarkanā Krusta brīvprātīgo, palīdzot ar iepirkšanos un transportēšanu.

Drīz brīvprātīgajiem atkal būs pieejama akcijas #paliecmājās organizatoru izmantotā mobilā aplikācija. Tā pierādīja savu efektivitāti šopavasar, un pēc uzlabojumiem to atkal varēs izmantot, lai piegādātu pārtikas preces un medikamentus uz mājām.

Pašvaldība un organizācijas aicina pilsētniekus nebūt vienaldzīgiem pret blakus dzīvojošo cilvēku vajadzībām – iespējams, vienkārši pieklauvējot pie kaimiņu durvīm, jūs varat glābt kāda veselību vai pat dzīvību.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru {2}