Intervijas

20 janvāris

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Vārda dienas:
Oļgerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Trešdiena
Diena
-9 .. -11 C
Vakars
-8 .. -10 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Ceturtdiena
Nakts
-3 .. -5 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 9. novembris 2020 | 21:52

Rotko centrā mākslinieki pārvar laikmeta nenoteiktību

No piektdienas, 6. novembra, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ar sešiem projektiem uzsāks jauno izstāžu sezonu. Visus darbus vienojošais motīvs ir mēģinājums pārvarēt nenoteiktību, kura šajos laikos dzīvo katrā māksliniekā un cilvēkā.

Skatītāju uzmanībai tiks piedāvāti trīs nozīmīgu Latvijā strādājošo mākslinieku projekti: Ievas Jurjānes izstāde „Gals un sākums. Turpinājums” lauž ilūzijas par iespēju apturēt laiku un atgādina par tā nepielūdzamo ritējumu. Lielo bloku turpina Kaspara Geiduka neparastie un daudzveidīgie „Elementi” un vienas no pirmajām Rotko plenēru dalībnieces Elgas Grīnvaldes „Tukšuma spēks”, kuru papildina speciāli šai izstādei komponētā Toma Auniņa mūzika. Vēl trīs lieliski projekti nāk no ārzemēm: lietuviešu keramiķes Egles Einikīte-Narkevičienes izstādes “One Size” apmeklētājiem piedāvā runāt par cilvēkiem un viņu atšķirīgajām pieredzēm. Deviņu japāņu grafiķu kopizstādē „Japānas stāsti” parādītas Uzlecošās saules zemes kultūras tradīcijas un arī šodienas skatījums uz mākslu kopumā. Izpildījumā mazs, bet svarīgs projekts ir Ķīnas fotogrāfa Siliana Ma izstāde “Svārstības no nekārtības uz kārtību”.

Izstāžu apmeklētāji varēs novērtēt ne vien mākslinieku vizuālo sniegumu, bet arī interesantus tehniskus risinājumus, ko izmantojuši projektu veidotāji.

Šoreiz izstāžu sezonas atklāšana, ņemot vērā spēkā esošos ierobežojumus, notiek bez skatītājiem. Visas izstādes pieejamas apskatei no 6. novembra līdz 2021. gada 10. janvārim.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru {1}