Intervijas

20 janvāris

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Vārda dienas:
Oļgerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Trešdiena
Diena
-9 .. -11 C
Vakars
-8 .. -10 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Ceturtdiena
Nakts
-3 .. -5 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 6. novembris 2020 | 15:27

Tradīciju mājā atklāta izstāde “Kad diedziņš ar pērlīti satikās”

4. novembrī Tradīciju mājā tika atklāta Lāsmas Šembelas un Dārtas Stašānes izstāde “Kad diedziņš ar pērlīti satikās”, kurā apskatāmi unikāli pērļoto darinājumu un tautas vainagu piemēri. Izstādes atklāšana noritēja draudzīgā gaisotnē, ievērojot visas epidemioloģiskās normas.

Diemžēl viena no meistarēm, Dārta Stašāne, nevarēja piedalīties izstādes atklāšanā, tomēr viņas kolēģe Lāsma Šembela ne vien pastāstīja par to, kas tieši viņu iedvesmoja rokdarbu radīšanai, bet arī sniedza nelielu ieskatu rokdarbu etnogrāfijā. Lāsma atzina, ka stimuls mauču jeb pulsa sildītāju darināšanai bija gadatirgi, savukārt tautisko kroņu ideju viņa noskatīja no pazīstamas latviešu folkgrupas “Tautumeitas”.

Rokdarbu kolekcijas būs apskatāmas līdz 30. novembrim – no otrdienas līdz sestdienai, Tradīciju mājas darba laikā (no plkst. 11.00 līdz 18.00, pusdienu pārtraukums no 13.00 līdz 14.00). Izstādes apmeklējums ir bez maksas. Savukārt Tradīciju mājas radošās meistarklases atsāks darbu pēc situācijas ar koronavīrusu uzlabošanās.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru {1}