Intervijas

20 janvāris

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Vārda dienas:
Oļgerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Trešdiena
Diena
-9 .. -11 C
Vakars
-8 .. -10 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Ceturtdiena
Nakts
-3 .. -5 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 29. oktobris 2020 | 10:22

LCB filiālbibliotēkās skatāmas talantīgo daugavpiliešu darbu izstādes

Sākot ar 26. oktobri, pēc stingrāku ierobežojumu ieviešanas sakarā ar COVID-19 izplatību, apmeklētājiem slēgts Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs.

Taču gan LCB, gan visās tās filiālēs, ievērojot sanitāro protokolu, norit ikdienas bibliotekārais darbs – grāmatu saņemšana un izsniegšana, uzziņu un konsultāciju sniegšana, literatūras izstādes un citas tematiskas aktivitātes, kas ir orientētas uz darbu ar bibliotēkas lietotājiem savā kopienā un mikrorajonā.
Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) no 27.oktobra līdz 10. novembrim ir pieejama ceļojošā izstāde-instalācija “Māja grāmatā – grāmata mājā”, kas tapusi sadarbībā ar Šveices vēstniecību Latvijā. Līdz 31.oktobrim tepat var aplūkot arī Latgales brīvo mākslinieku asociācijas mākslinieces Larisas Sergejevas gleznu izstādi "Dabas skaistumu meklējot". Iestādes darbinieki norāda, ka apmeklētāji ļoti apzinīgi ievēro visus drošības noteikumus (lieto sejas aizsargmaskas, dezinficē rokas un ievēro distanci), un priecājas, ka bibliotēka nav slēgta, kā tas bija pavasarī.

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) līdz mēneša beigām ir pieejama Jūlijas Šakeles izšūto gleznu izstāde “Burvīgā adatiņa”, kā arī BJC “Jaunība” lietišķās mākslas pulciņa “Diedziņš” audzēkņu Agneses Vjateres un Viktorijas Puncules radošo darbu kopizstāde “Brīnumi no diegiem un naglām”. Šo izstādi iespējams apskatīt arī virtuāli bibliotēkas Facebook lapā. Virtuālā telpā top arī skolēnu veidota fotoizstāde “Jaunā Forštate fotomirkļos”.

Bibliotekāri uzsver, ka viens no svarīgākajiem viņu darba uzdevumiem ir ne vien izglītot apmeklētājus un palīdzēt viņiem sameklēt vajadzīgo informāciju, bet arī celt gaismā pašu iedzīvotāju talantus: gan literāros, gan mākslinieciskos. Un izstāžu organizēšana ir lielisks veids, kā iepazīstināt mikrorajonu iedzīvotājus ar apdāvinātajiem līdzcilvēkiem un iedrošināt viņus radīt lieliskus mākslas darbus arī turpmāk.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru