Intervijas

1 decembris

Vārda dienas:
Arnolds, Emanuels

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Otrdiena
Diena
1 .. 3 C
Vakars
-1 .. 1 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Trešdiena
Nakts
-3 .. -5 C
Rīts
-3 .. -5 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Pasaulē | 26. oktobris 2020 | 20:45

Krievija atvērs sauszemes robežu ar Latviju ieceļošanai ar e-vīzām

Publicitātes foto

No 2021. gada janvāra ar elektronisko vīzu no Latvijas varēs ieceļot arī Pleskavas apgabalā caur Grebņevas robežpunktu. Ar šādu vīzu Krievijā varēs uzturēties līdz 16 dienām, taču elektroniskā vīza nebūs bezmaksas, ziņo RUS.lsm.lv.

Kopumā no janvāra Krievijā ar elektronisko vīzu var ieceļot caur 29 robežpunktiem, taču nākotnē šo sarakstu plānots papildināt, norādīts Krievijas valdības mājaslapā.

Ar elektronisko vīzu no 1. janvāra varēs ceļot pa visu Krieviju, nevis tikai konkrēta apgabala robežās, kā tas bija iepriekš.

Vīza domāta tūrisma, biznesa, humanitārajiem un ciemošanās braucieniem, informēja Krievijas valdība.

Lai noformētu vīzu, nav nepieciešams uzaicinājums vai viesnīcas rezervācija. Dokumentu noformē maksimāli četru dienu laikā, konsulārā nodeva ir 40 ASV dolāri (aptuveni 34 eiro, bet samaksas kārtība pagaidām nav aprakstīta), bērniem līdz 6 gadiem vīzas ir bez maksas.

Atvieglotais Krievijas vīzu izsniegšanas režīms, kas darbojās vairāku valstu pilsoņiem iebraukšanai Kaļiņingradā, no 2019.gada 1. oktobra stājās spēkā arī Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā.

Pirms Covid-19 straujas izplatības -- no 2019.gada oktobra līdz 2020.gada janvārim -- dažādu valstu pilsoņi noformējuši 106 675 bezmaksas elektroniskās vīzas iebraukšanai Sanktpēterburgā. Latvijas iedzīvotāji ir aktīvāko vīzu izmantotāju pieciniekā. Taču daļu ceļotāju Krievijā neielaida kļūdaini aizpildīto anketu dēļ. Ceļotājiem radās grūtības aizpildīt dokumentus, kuri bija tikai krieviski.

Latvijas nepilsoņi var šķērsot Krievijas robežu bez vīzām, bet pilsoņiem līdz šim bija nepieciešamas vīzas, savukārt pierobežas iedzīvotājiem ir spēkā īpašais režīms.

Sarunas par bezvīzu režīmu ar Krieviju Eiropas Savienība apturēja 2014. gadā, ņemot vērā Krimas aneksiju un Krievijas lomu konfliktā Ukrainas austrumos.

LSM

Pievienot komentāru