Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

19 aprīlis

Vārda dienas:
Vēsma, Fanija

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Svētdiena
Diena
15 .. 17 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
7 .. 9 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Pasaulē | 26. oktobris 2020 | 20:56

Lietuvā konservatīvie kopā ar liberāļiem veidos jaunu valdību

Publicitātes foto

Lietuvas Seima vēlēšanās uzvarējusī partija „Tēvzemes savienība – Kristīgie demokrāti” uzņēmusies nākamās valdības veidošanu. Konservatīvie topošajā koalīcijā vēlas redzēt divus liberālos spēkus – Brīvības partiju un Liberāļu savienību. Topošās valdības prioritātes būšot cīņa ar koronavīrusu Covid-19 un nākamā gada valsts budžets.

Svētdien, 25. oktobrī, aizvadītajā Seima vēlēšanu otrajā kārtā uzvarētāju laurus plūca opozīcijas partija „Tēvzemes savienība – Kristīgie demokrāti”, kas triumfēja arī balsojuma pirmajā kārtā divas nedēļas agrāk. Nākamajā Seima sasaukumā „tēvzemieši” būs pārstāvēti ar 50 deputātiem no 141, liecina Lietuvas Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Abās vēlēšanu kārtās otro rezultātu sasniegusī pašreiz valdošā Zemnieku un zaļo savienība ieguvusi 32 mandātus.

Vēl četru partiju frakcijām deputātu skaits būs no 10 līdz 13. Parlamentā iekļuvuši kopumā 11 partiju saraksti.

Vēlēšanu otrajā kārtā piedalījušies nepilni 40% balsstiesīgo pilsoņu. Tas ir mazāk nekā pirmajā kārtā, kad nobalsoja vairāk nekā 47%. Vēlētāju aktivitātes samazināšanos varētu saistīt ar straujo koronavīrsa Covid-19 izplatīšanos Lietuvā un pilsoņu bailēm inficēties.

“Tēvzemes savienības – Kristīgo demokrātu” līdere un premjerministra amata kandidāte Ingrīda Šimonīte paziņojusi, ka vēlas veidot centriski labēju valdību, kurā strādātu arī Liberāļu savienība un Brīvības partija. Arī šīs partijas vada sievietes.

Potenciālajai koalīcijai Seimā būtu 74 no 141 deputāta.

Šimonīte paziņoja, ka viņas vadītais spēks pirms koalīcijas veidošanas sarunām nepieprasīs sev konkrētas atbildības sfēras vai posteņus valdībā, bet uzklausīs Liberāļu savienības un Brīvības partijas vēlmes. Pagaidām konservatīvie spēki uzsver, ka koalīcijas veidošanas sarunās nekādas sarkanās līnijas nenovelk un sola vēlētājiem atklātu valdības veidošanas procesu.

"Pirmkārt, mums droši vien ir jāmaina pārvaldes prakse. Manuprāt, un mēs to esam teikuši daudzas reizes, ir jābūt pilnīgi skaidram, kurš runā ar kuru un par ko, kā arī kādi lēmumi ir pieņemti. Tas līdz šim mums ir trūcis. Mums ir trūkusi gan skaidrība, gan procesa pārskatāmība – kurš un vai vispār kāds dod padomus, kāpēc valdība ieklausās vienā vai otrā padomā un kuram galu galā ir pēdējais vārds," sacīja Šimonīte.

Liberāļu savienība paziņoja, ka piedāvās savus kandidātus zinātnes, izglītības, vides aizsardzības un ekonomikas ministru amatiem. Liberāļi sev vēlas arī Seima spīkera krēslu. Savukārt Brīvības partija pauda, ka tās prioritātes būs izglītība, ekonomika un cilvēktiesības.

"Tēvzemes savienības – Kristīgo demokrātu" līdere Ingrīda Šimonīte
Uldis Ķezberis
00:00 / 00:35
"Trīs partijas ir vienojušās sākt sarunas par koalīcijas veidošanu, bet vēl ir pāragri spriest, kāds varētu būt to iznākums. Sarunas ir sarunas. Nav grūti prognozēt, ka vienošanās par nākamās valdības pamatuzdevumiem atvieglos atbildīgo cilvēku izraudzīšanos. Lai gan ir jomas, kurās “Tēvzemes savienības – Kristīgo demokrātu” politiķi tradicionāli ir bijuši ļoti spēcīgi, mēs dosim iespēju saviem potenciālajiem partneriem izvirzīt savus kandidātus," sacīja Šimonīte.

Sagaidāms, ka koalīcijas veidošanas sarunas būs sarežģītas, jo iespējamā premjerministre Šimonīte ir paziņojusi, ka viņa valdības programmā noteikti neiekļaus Brīvības partijas solījumu atļaut viendzimuma partnerattiecību reģistrēšanu un marihuānas legalizāciju.

Šimonīte par vēl netapušās koalīcijas galveno prioritāti uzskata nepieciešamību pārskatīt pašreizējās valdības stratēģiju cīņā ar Covid-19.

Viņa vēlas, lai turpmāk lēmumu pieņemšanā lielāka teikšana būtu epidemiologiem un mediķiem.

Vēl viens svarīgs jaunās valdības uzdevums būs 2021. gada valsts budžeta pieņemšana.

„Tēvzemiešu” līdzpriekšsēdētājs Gabrieļus Landsberģis sacīja, ka jaunā valdība turpināšot līdzšinējās valdības ārpolitisko kursu. Tas nozīmējot ciešu stratēģisko attiecību uzturēšanu ar kaimiņvalstīm Latviju, Igauniju un Poliju. Tikpat būtiskas būšot attiecības ar ASV, kas esot Lietuvas drošības garants. Savukārt Eiropas Savienības ietvaros būšot svarīgi stiprināt saites ar bloka ietekmīgāko dalībvalsti Vāciju, kur arī pie varas ir konservatīvie.

Landsberģis uzsvēra, ka arī turpmāk Lietuvas ārpolitiskā prioritāte būšot finansiālā un politiskā atbalsta sniegšana Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai.

Tomēr politikas vērotāji prognozē, ka ārpus jaunās valdības, visticamāk, varētu atstāt līdz šim valdošos spēkus – Lietuvas Zemnieku un Zaļo savienību. Partijai izdevās izcīnīt 32 mandātus no 171. Partijas līderi sakāvi ir atzinuši.

"Mēs atstājam patiesi labus ekonomiskos pamatus, jo mūsu pašreizējā ekonomiskā situācija ir vislabākā Eiropas Savienībā.

Arī runājot par koronavīrusu, salīdzinot ar citām dalībvalstīm, mēs nevaram īpaši sūdzēties.

Mirušo ir ļoti maz un cerēsim, ka šis pieaugums nebūs tik straujš kā citās valstīs," sacīja Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības priekšsēdētājs Ramūns Karbauskis.

LSM 

Komentāri:

10. marts 2021 12:53 - Alisa

❤️ ︍С­E­­K­С З­н­­­а­­­к­o­м­­­c­т­в­­a: Бe­с­­пл­aт­­­но, Ан­­oн­им­­­нo, б­ез Ш­­лю­­­x и cо­дe­ржа­­­нoк, все фo­тк­и рeа­­льн­­­ые, а дeвки Б­eзо­­тк­aзн­ые. Вo­т сa­­­й­­т —­­ W­W­W­.­­­L­V­1­7­­­.­­­C­­L­U­­B

Pievienot komentāru {1}