Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

18 aprīlis

Vārda dienas:
Jadviga, Laura

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Sestdiena
Diena
15 .. 17 C
Vakars
10 .. 12 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Svētdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
8 .. 10 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 21. oktobris 2020 | 14:47

Daugavpils pretendēs uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu

Kultūras ministrija ir izsludinājusi priekšatlasi Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukuma piešķiršanai 2027.gadam. Daugavpils ir nolēmusi pieteikties šī titula saņemšanai. Tas dos pilsētai iespēju parādīt savu daudzveidību, savu vietu Eiropā, veicinot tūrisma attīstību un lepnumu par savu pilsētu.

Katru gadu Eiropas komisijas starptautiska žūrija konkursa kārtībā izvēlas divas pilsētas Eiropā, kurām piešķir Kultūras galvaspilsētas statusu. Tas paredz kultūras notikumus gada garumā un arī pilotprojektus, valsts un pilsētas infrastruktūras uzlabošanu, tūrisma plūsmas pieaugumu u.c. 2027. gadā šāda iespēja būs vienai Latvijas un vienai Portugāles pilsētai. Latvijai šī ir jau otrā iespēja piešķirt kādai no pilsētām Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu. 2014. gadā nosaukums tika piešķirts divām Eiropas pilsētām – Latvijas galvaspilsētai Rīgai un Ūmeo Zviedrijā.

Projekta pieteicēji norāda, ka Daugavpilij ar tās bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu un pēdējos gados novērojamo attīstību ir visas izredzes iegūt titulu un piesaistīt ārzemju paretnerus jaunus ieceru īstenošanai.

Šobrīd notiek aktīva gatavošanās pieteikuma izstrādei. Procesā tiks iesaistīti ne tikai dažādu organizāciju parstāvji (arī nevalstiskais sektors), bet arī pilsētas iedzīvotāji. Drīzumā tiks rīkoti dažādi semināri un aptaujas, kur ikviens daugavpilietis varēs paust savu viedokli un redzējumu par to, kas ir mūsu pilsētas galvenās kultūras vērtības un to, kas varētu vēl vairāk bagātināt tās kultūrtelpu.

Informācija par iespējām sniegt savus ierosinājumus sekos. Pieteikums tiks izstrādāts un iesniegts Kultūras ministrijā līdz nakamā gada 4.jūnijam.

Daugavpils
 

Komentāri:

10. marts 2021 12:54 - Alisa

❤️ ︍С­­E­K­­С З­н­­­а­к­­­o­м­c­­­т­­в­a: Бe­с­­­пл­­­aт­­но, Ан­oн­­­им­­­нo, б­ез Ш­­­лю­­­x и cо­дe­­­ржа­­­нoк, все фo­­тк­­­и рeа­­льн­­­ые, а дeвки Б­­­eзо­­тк­­­aзн­­­ые. Вo­­­т сa­­й­­­т —­­­ W­­W­­­W­­­.­L­­V­­1­­7­­­.­­­C­­­L­U­­B

Pievienot komentāru {1}