Intervijas

3 decembris

Vārda dienas:
Evija, Jogita, Raita

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Ceturtdiena
Diena
-1 .. 1 C
Vakars
.. -2 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 20. oktobris 2020 | 12:54

Muzejs aicina ielūkoties pusgadsimtu vecā pagātnē

16.oktobrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) sāka darboties izstāde „Padomju laika dzīvoklī”. Tajā apskatāmie 1960.-1970. gadu interjera un sadzīves priekšmeti ļauj sajust laikmeta dvesmu un atgriezties pusgadsimtu senā pagātnē.

Mājīga viesistaba iekārtota, izmantojot eksponātus no muzeja krājuma. Daļa no tiem gaidīja savu laiku jau vairākus gadus, daļa tika sagādāta speciāli izstādei. Talkā nākuši gan muzeja darbinieki, gan pilsētas iedzīvotāji, kuri atnesa uz muzeju visai neparastus priekšmetus. Izstādes veidotāji norāda, ka daudzi eksponāti noteikti nav atrodami nevienā citā Latvijas muzejā.

Viesistabā var ieraudzīt skaistumkopšanas ierīces un kosmētiku, kas tolaik bija ikvienas dāmas arsenālā. Sekcijas plauktos atrodamas laikmeta lasītākās grāmatas, bet atvilktnēs glabājas centīgi sakārtotās nozīmītes, kas noteikti varēja kļūt par ikviena kolekcionāra sapni, rotaļlietas, dokumenti un daudzi citi sadzīves priekšmeti un laikmeta liecības. Daži no tiem vairākus gadus saglabājušies neskarti muzeja fondos, bet dažiem otru dzīvību dāvājušas restauratora prasmīgās rokas.

Paveikto atzinīgi novērtēja apmeklētāji, kas izstādi paguva aplūkot jau atklāšanas dienā.

Izstādes apskates laikā apmeklētājus aicina ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus un lietot sejas aizsargmaskas. Grupām jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālr. 65424155, 20203713.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru