Intervijas

30 novembris

Vārda dienas:
Andrejs, Andrievs, Andris

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Svētdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-1 .. 1 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Pirmdiena
Nakts
-1 .. 1 C
Rīts
.. -2 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 15. oktobris 2020 | 14:18

Garnizona kapi – izpēte ir jāturpina

Šī gada pavasarī Garnizona kapos zemes virskārtā tika atklātas kultūrvēsturiskas vērtības, munīcija un cilvēku kaulu fragmenti. Šie objekti atklājās, uzņēmumam “Labiekārtošana-D” veicot teritorijas attīrīšanu jaunu apbedījumu ierīkošanai. Šonedēļ ar asistentu un “Labiekārtošana-D” darbinieku atbalstu arheologi Guntis Zemītis un Rūdolfs Brūzis uzsāka šīs vietas izpēti.

Kā jau iepriekš tika uzskatīts, Garnizona kapu attīrītā teritorija ir dažādiem vēstures laikmetiem piederošu jauktu apbedījumu zona. Daļa no tiem nāk no 19. gadsimta, bet otra daļa ir radusies 20. gadsimta sākumā. Nav izslēgts, ka šeit var atrasties arī Otrā pasaules kara laika masu apbedījumi. Dažas no neskartajām mirstīgajām atliekām ir apbedītas zārkos, kas ir vērsti uz rietumiem, bet citiem nav kulta apbedījumu pazīmju.

Lielāko daļu objektu, kas tika atrasti zemes virskārtā, arheologi paņēma klasificēšanai un izpētei, kā arī turpmākai apbedīšanai. Tomēr, ņemot vērā apbedījumu stihisko raksturu, būs ļoti grūti veikt precīzu vēsturisko analīzi. Šim nolūkam pašvaldība mēģinās iegūt kapsētas vēsturisko skiču kopijas no Krievijas arhīviem.

Ņemot vērā visus apstākļus, pagaidām pilsētas dome sliecas uz to, lai pārtrauktu turpmākus civilos apbedījumus šajā teritorijā. Nākotnē, iespējams, šeit izdosies izveidot nekropoli, atgriežot atpakaļ vietā pieminekļus un kapakmeņus, kurus uzņēmums “Labiekārtošana-D” uzglābā savā bāzē.

Garnizona kapos joprojām darbojas diennakts videonovērošanas kameras, un pašvaldības policija reaģē uz aizdomīgu cilvēku klātbūtni šajā teritorijā.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru