Intervijas

26 oktobris

Vārda dienas:
Amanda, Amanta, Kaiva

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Pirmdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
11 .. 13 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Otrdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
10 .. 12 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 7. oktobris 2020 | 12:40

Civilās aizsardzības komisijas sēdē apsprieda gatavību darbam esošajā situācijā

5. oktobrī Daugavpils pilsētas domē norisinājās Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā apsprieda epidemioloģisko situāciju pilsētā un atbildīgo dienestu darbības saslimstības mazināšanai un ierobežošanai.

SPKC Latgales reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe Nonna Vološčuka sniedza aktuālos statistikas datus: lai gan uz doto brīdi Daugavpilī ir apmēram 140 aktīvie pacienti, absolūtais vairums gadījumu (vairāk nekā 100) ir saistīti ar uzliesmojumu vienā no pilsētas iestādēm. Pārējo inficēto īpatsvars, ņemot vērā pilsētas iedzīvotāju kopējo skaitu, ir ļoti neliels. Arī saslimstība, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju, daudz augstāka ir Priekuļu, Kuldīgas, Olaines un arī citos Latvijas novados.

Pašvaldības policija uzrauga situāciju sadarbībā ar Valsts policiju. Tiek rīkoti reidi sabiedriskajā transportā. Pastiprināti kontrolē arī izklaides iestādes un iedzīvotāju pulcēšanās vietas.

Atbildīgās struktūras norādījušas, ka ir gatavas reaģēt uz dažādiem situācijas pavērsieniem, rīcību algoritms ir skaidrs, nodrošinājums ar aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem arī ir pietiekams. Līdzīga situācija ir arī pašvaldības kapitālsabiedrībās, kurām vēl pagājušonedēļ bija uzdots sniegt informāciju par nodrošinājumu ar individuālajiem aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī izstrādāt rīcības plānu COVID-19 atklāšanas gadījumā konkrētajā kapitālsabiedrībā.

Spēkā paliek aizvadītajā nedēļā ieviestie ierobežojumi par vairāku publisko pasākumu atcelšanu un sejas aizsegu obligātu valkāšanu sabiedriskajā transportā. Saskaņā ar 5.oktobrī pieņemto Ministru kabineta lēmumu, prasība par masku valkāšanu transportā no 7. oktobra ir obligāta visā valsts teritorijā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru