Intervijas

26 oktobris

Vārda dienas:
Amanda, Amanta, Kaiva

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Pirmdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
11 .. 13 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Otrdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
10 .. 12 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 5. oktobris 2020 | 18:53

Daugavpilī Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju – 178

Daugavpils.lv

Kuldīga un Daugavpils ir starp tām pilsētām, kurās konstatēti lielākie Covid-19 uzliesmojumi. Kopš 1.oktobra abās pilsētās ieviesti vairāki papildu ierobežojumi, un sākta testēšana, ņemot siekalu paraugus. Daugavpilī Covid -19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā sasniedzis 178 gadījumus, bet siekalu testus nodod maz.

Covid-19 izplatība pilsētā strauji turpina augt, tāpēc Daugavpils pilsētas domē pirmdien, 5.oktobrī, tika sasaukta Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā piedalījās domes deputāti, Slimību profilakses un konsultāciju centra, kā arī operatīvo dienestu pārstāvji.

“Brīvdienās ir saņemta informācija, ka mūsu futbola kluba “Lokomotīvs” sportisti ar pozitīvu testu aizgāja karantīnā. Šodien arī publiski parādījās informācija, ka vienā no pirmsskolas izglītības iestādēm viena grupa aizgāja karantīnā,” informēja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs (“Mūsu partija”).

Slimību profilakses un konsultāciju centrs informēja, ka līdz pirmdienai Daugavpilī reģistrēti 125 aktīvi Covid-19 gadījumi, savukārt Daugavpils novadā – 11.

Bez jau zināmā infekcijas perēkļa Daugavpils Ledus hallē, skartas arī deviņas mācību iestādes un viena pirmsskolas izglītības iestāde. Lielākā daļa gadījumu atklāta pagājušajā nedēļā.

“Mūsu reģionālajā nodaļā, mēs apkalpojam Daugavpili, Daugavpils novadu, Krāslavas, Ilūkstes un Dagdas novadu, kopā reģistrēti 110 gadījumi. No tiem 98 gadījumi Daugavpilī. Saslimstība uz 100 000 [iedzīvotāji 14 dienu laikā] Daugavpilī ir 178,” informēja SPKC vecākā epidemioloģe Daugavpilī Nonna Vološčuka.

Kopš 3. oktobra “E.Gulbja laboratorijas” Daugavpils filiālēs tiek izsniegti analīžu komplekti, lai veiktu siekalu testu uz Covid-19. Ar tiem iecerēts pārbaudīt 10 000 daugavpiliešu. Līdz šim gan aktivitāte bijusi zema, turklāt ne visi ielās sastaptie iedzīvotāji par šādu iespēju ir dzirdējuši.

“Varbūt sliktas informācijas dēļ bija cilvēku ļoti zems skaits. No 10 līdz 20 cilvēkiem tikai saņēma to testēšanas paraugu. Uzņēmumiem ir iespēja, uzrakstot elektroniski iesniegumu, nosūtot sarakstu, pieteikties un uzreiz saņemt lielāku skaitu, lai organizācijas vai biedrības varētu uzreiz lielāku skaitu notestēt un nodot tās analīzes Gulbja laboratorijā,” sacīja Igors Prelatovs.

Siekalu testus Covid-19 slimības noteikšanai piedāvās arī pati Daugavpils dome, apliecina domes lietu pārvaldniece Žanna Kobzeva.

Visdrīzāk, pēc masveida testiem to skaits palielināsies, taču runa pilsētā vēl par otro slimības vilni nav, uzver pilsētas galvenā epidemioloģe, pagaidām tas tiek traktēts kā slimības turpināšanās.

Ņemot vērā esošo situāciju, pagaidām līdz 14. oktobrim Daugavpilī un Kuldīgā ieviesti stingrāki Covid-19 ierobežojumi – atcelta interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve klātienē, kā arī sporta sacensības un iekštelpu pasākumi, kuros nav fiksētas personalizētas sēdvietas.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra būs obligātas, izņēmumi 13 gadus nesasnieguši bērni un personas ar veselības problēmām. Valdība aicina arī visus iespēju robežās strādāt attālināti.  

Pievienot komentāru