Intervijas

3 decembris

Vārda dienas:
Evija, Jogita, Raita

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Ceturtdiena
Diena
-1 .. 1 C
Vakars
.. -2 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 2. oktobris 2020 | 21:49

Terēzijas Brokas 95. gadu jubileju atzīmējā ar izstādi

Publicitātes foto

Atzīmējot izcilās mūzikas pedagoģes un kordiriģentes Terēzes Brokas 95. jubileju Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sagatavoja īpašu izstādi „Veltījums leģendārajai Latgales kordiriģentei Terēzei Brokai”, kas tika atklāta Terēzijas jubilejas dienā 30. septembrī.

Terēzija Broka dzimusi 1925. gada 30. septembrī, Rēzeknes apriņķa Viļānu pagastā, taču lielāko dzīves daļu ir dzīvojusi un strādājusi Daugavpilī, pasniedzot un vadot vairākus nopelniem bagātus kolektīvus. Izstādi atklāja unikāls latgaliešu folkloras vokāli instrumentālais ansamblis „Daina”, kuru dibināja pati Terēze Broka. Izstādes tapšanā piedalījās arī ģimenes pārstāvji.

Par savu nesavtīgo darbu un nenovērtējamo ieguldījumu kora mūzikas un Dziesmu svētku tradīciju saglabāšanā Terēze Broka saņēmusi vairākus nozīmīgus apbalvojumus. Jau padomju gados viņa saņēmusi LPSR Nopelniem bagātās mākslinieces un LPSR Tautas skatuves mākslinieces kvalifikāciju. 1995. gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, 2003. gadā kļuvusi par Lielās Mūzikas balvas laureāti. 2005. gadā Terēze Broka saņēmusi Daugavpils pilsētas domes apbalvojumu „Goda daugavpilietis”, 2013. gadā par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras popularizēšanā saņēmusi Latgaliešu kultūras gada balvu „Boņuks”, bet 2015. gadā saņēmusi Daugavpils pilsētas apbalvojumu „Par mūža ieguldījumu”.

Pasākuma laikā visiem interesentiem bija iespēja saņemt dāvanā Kultūras pārvaldes veidoto grāmatu par Terēziju Broku “Aiz azara bolti bārzi…”.

Izstāde apskatāma līdz 25. oktobrim.

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru