Intervijas

23 oktobris

Vārda dienas:
Daina, Dainida, Dainis

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Ceturtdiena
Diena
13 .. 15 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Piektdiena
Nakts
11 .. 13 C
Rīts
10 .. 12 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 22. septembris 2020 | 16:16

Ražas svētki “Oseņini” Krievu kultūras centrā

Publicitātes foto

26.septembrī plkst. 12.00 Krievu kultūras centrā notiks septembra galvenie svētki – ražas svētki “Oseņini“.

Rudens ir dāsna, bagātīga un viesmīlīga sezona. Kopš seniem laikiem krievu tauta svinēja rudeni kā īpašus svētkus – rudens saulgriežu dienu, kas ir pateicības svētki dabai par dāsno ražu.

Par godu rudens saulgriežiem svinēja divas nedēļas – septiņas dienas pirms un septiņas dienas pēc. Ar šiem svētkiem ir saistīti daudzi uzskati un tradīcijas. Piemēram, cilvēki uzskatīja, ka šajā laikā noplūktais pīlādžu koks pasargās māju no bezmiega un no nelaimēm, kuras nes ļaunie gari. Pīlādžu birstes kopā ar lapām tika izliktas starp logu rāmjiem kā talismans pret ļaunajiem gariem.

Šajā laikā bija pierasts apciemot radus, pulcēties visiem pie viena galda, lai apspriestu gada rezultātus: cik daudz ražas katrs savāca, ko izdevās ievākt no meža, vai ir pietiekami daudz krājumu, lai visu gadu spētu pabarotu ģimeni, vai var atlikušo pārdot vai dāvāt radiniekiem.

Šie svētki tiek plaši atzīmēti – rīko gadatirgus, kuros tiek pārdoti mājlopi un preces, kas audzētas, novāktas vai pagatavotas ar savām rokām: ogas, augļi, dārzeņi, sēnes, marinēti gurķi, ievārījums, medus, piena un gaļas produkti.

Šogad Krievu kultūras centrs nolēma svinēt šos svētkus ar visu krievu viesmīlības plašumu – tajā būs savs gadatirgus, dziesmas, dejas un našķi. Gadatirgus apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt un iegādāties neparastus ievārījumus, kurus vārīja meistarotāja no Indras. Kur vēl var nogaršot ievārījumus, kas gatavoti no rožu ziedlapiņām, bietēm, čiekuriem, gurķiem un pat tomātiem ar zemenēm?

Būs arī iespēja nobaudīt un iegādāties ārstnieciskās zāļu tējas, kuras piedāvās sabiedriskā organizācija “Zaļā krūze”.

Ar mums kopā svētkus svinēs: Latviešu biedrība, Ukrainas kultūras centrs, Baltkrievu kultūras centrs, ansamblis KVATRA+, Skaidrīte Ērliha, folkloras kopas “Славянка” un “Русичи“, vīru vokālais ansamblis “Вдохновение“, koris “Малиновый звон“, deju grupa “Узоры“, bērnu vokālais ansamblis “Русские карагоды“.

Ieeja pasākumā ir bez maksas – visi tiek laipni aicināti! Tiekamies 26.septembrī plkst. 12.00 ražas svētkos “Rudens” Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā, 14).

Pasākuma atbalstītāji – „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un Kultūras ministrija.


 

Krievu kultūras centrs

Pievienot komentāru