Intervijas

23 oktobris

Vārda dienas:
Daina, Dainida, Dainis

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Ceturtdiena
Diena
13 .. 15 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Piektdiena
Nakts
11 .. 13 C
Rīts
10 .. 12 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 20. septembris 2020 | 16:31

Daugavpilī sākas darbi pie jaunas promenādes izbūves pie cietokšņa

LSM

Tā būs gandrīz kilometru gara gājēju atpūtas zona gar Daugavu, kura ļaus ielūkoties Daugavpils vēsturē. Jaunajā promenādē būs uzstādītas cietas dzelzsbetona konstrukcijas, soliņi, krasta nocietinājumi un kāpnes, kas ved pie upes.

Šī būs ceturtā promenāde pilsētā. Promenāde būs gatava līdz nākamā gada rudenim, un tās galvenais uzdevums būs pietuvināt pilsētu upei, stāsta Daugavpils pilsētas galvenās mākslinieces vietniece Līga Čible.

"Cietokšņa promenāde būs kā turpinājums Gajoka promenādei. Tas ir paredzēts kā viens komplekss, mudinot atcerēties, ka Daugavpils ir Daugavas pilsēta. Raksturīgākais, ka tas ir cietoksnis, kultūras pieminekļa sastāvdaļa, un tas raksturs būs ļoti pietuvināts vēsturiskajam. Tiks atsegts vēsturiskais ceļš, stilizētā veidā būs iezīmētas vecās akas, foto attēlos varēs redzēt vēsturisko pilsētu. Tāpat nedaudz tiks iezīmēts laukums, kur ir bijusi osta, ir plānots izvietot cietokšņa maketu. Tā būs pastaigu vieta, kur varēs uzzināt vairāk par vēsturi," norāda Čible.

LSM

Pievienot komentāru