Intervijas

29 septembris

Vārda dienas:
Mihails, Miks, Mikus, Miķelis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Otrdiena
Diena
16 .. 18 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Trešdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
11 .. 13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 13. septembris 2020 | 23:43

Daugavpils aizsargdambja būvniecībai ņem 1,3 miljonu eiro lielu aizņēmumu

LSM

Dambis Daugavas labajā krastā Daugavpilī ir paredzēts kā aizsargbūve, lai pavasara palu laikā applūšanas draudus novērstu vienā no pilsētas privātmāju apdzīvotākajām apkaimēm – Ruģeļos. Kopumā dambja izbūve 3,2 kilometru garumā izmaksās gandrīz 3,5 miljonus eiro, no kuriem 2 miljonus segs Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Aizsargdambja izbūves darbi Daugavas upes labajā krastā Ruģeļos jau ir sākušies. Mērķis ir pasargāt šīs apkaimes iedzīvotājus no palu ūdeņiem, kas līdz ar ūdens līmeņa celšanos Daugavā pavasaros rada privātmāju un mazdārziņu applūšanas draudus. Objekts pilsētai ir svarīgs, norāda Daugavpils domes Attīstības departamenta vadītāja Daina Krīviņa.

"Applūšanas risks pilsētā pastāv, kaut arī tas ir neliels, un pēdējos gados tas nav bijis. Tomēr aizsargdambis ir nepieciešams tajās teritorijās, kas ir visvairāk pakļautas applūšanas draudiem. Tas skars vairākus pilsētas mikrorajonus, bet galvenā mērķauditorija ir vairāk nekā 4000 Daugavas labajā upes krastā dzīvojošie pilsētas iedzīvotāji," saka Krīviņa.

Aizsargdambis gar upi stiepsies vairāk nekā 3 kilometru garumā, sākotnēji tā izmaksas bija rēķinātas 2,6 miljonu apmērā, taču darbu sadārdzinājuma dēļ, pieauga gandrīz par miljonu – līdz 3,5 miljoniem eiro. Tas arī rosināja pilsētas domi lūkoties aizņēmuma virzienā, apliecina Daugavpils domes Finanšu nodaļas vadītāja Edīte Upeniece.

"Kopējā projekta summa pārsniedz 3,5 miljonus, un šobrīd ir lēmums par aizņēmuma ņemšanu nedaudz vairāk kā 1,3 miljonu eiro apmērā," skaidro Upeniece. Aizņēmums tiks ņemts uz 20 gadiem. Pirmie 126 tūkstoši pilsētas kasē nonāks jau šogad, bet atlikušais miljons nākamgad.

Daugava ir Daugavpils lepnums un reizē arī uzliek savu slogu, bez dambjiem pilsēta jau vēsturiski nevarētu pastāvēt un attīstīties, stāsta Pilsētbūvniecības departamenta pārstāve, pilsētas galvenās mākslinieces vietniece Līga Čible.

"Kādreiz tieši aizsargdambis bija tas, kas deva attīstību Daugavpilij, jo pilsēta atradās zemā vietā. Sākotnēji dambis bija nepieciešams cietokšņa aizsardzībai, pēc tam arī tagadējā vēsturiskā pilsētas centra aizsardzībai. Vēsturiski tas ir septiņus kilometrus garš, tad ir papildus Gajoka dambis. Taču ar to, kā dzīve pierāda, nepietiek. Pilsēta paplašinās, būvējas jaunbūves. Tajā vietā, kur kādreiz bija paredzēta Daugavpils hidroelektrostacija, bijušajā vasarnīcu rajonā, sāka veidoties privātmājas. Pirms vairākiem gadiem šī vieta pamatīgi applūda, no iedzīvotājiem nāca sūdzības, un tāpēc šāda dambja izbūve arī bija nepieciešama," pauž Čible.

Paredzēts, ka Daugavpils aizsargdambja būvniecība tiks pabeigta jau nākamā gada vidū un dambis pildīs ne tikai applūšanas aizsargfunkcijas, bet arī kalpos kā atpūtas, pastaigu un velo transporta vieta.

LSM

Pievienot komentāru