Intervijas

29 septembris

Vārda dienas:
Mihails, Miks, Mikus, Miķelis

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Otrdiena
Diena
16 .. 18 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Trešdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
11 .. 13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 9. septembris 2020 | 21:20

Daugavpilī turpina atbalstīt topošos mediķus

Septembra sākumā Daugavpils dome izsludināja stipendiju konkursu topošiem ārstiem. Tas ir viens no pašvaldībā īstenojamiem atbalsta pasākumiem, kas vērsti uz to, lai atrisinātu ārstu trūkuma problēmu pilsētā un nodrošinātu jaunu un kvalitatīvu kadru piesaisti.

Medicīnas speciālistu atbalsta programmas Daugavpils pašvaldībā pastāv jau vairākus gadus. 39 rezidenti šobrīd saņem pašvaldības stipendiju, vēl 3 rezidentiem pilnā apmērā tiek segti apmācību izdevumi. Lai turpinātu novērst mediķu trūkumu, ir izsludināts jauns stipendiju konkurss.

Izsludinātais konkurss ļauj pretendēt uz pašvaldības stipendijām topošajiem mediķiem, kas iegūst izglītību kādā no 34 prioritārajām specialitātēm, kur īpaši jūtams kadru trūkums. Viens no galvenajiem atlases kritērijiem ir pretendenta sekmes (vidējais vērtējums par pēdējiem diviem studiju gadiem nedrīkst būt zemāks par 7 ballēm), jo svarīgi ir piesaistīt zinošus un kvalificētus speciālistus.

Daugavpils Reģionālajā slimnīcā pašlaik trūkst anesteziologu, reanimatologu, kardiologu, radiologu, infektologu un daudzu citu speciālistu, no kuriem nereti ir atkarīga cilvēka dzīvība. Slimnīcas vadība norāda, ka pārrunas ar speciālistiem, kuri varētu sākt šeit strādāt, nodrošinot pakalpojumus visa reģiona, un, protams, Daugavpils iedzīvotājiem, notiek nemitīgi. Un ir jāpieliek visai lielas pūles, lai speciālists izvēlētos darbu ārpus galvaspilsētas. Tāpēc pašvaldības atbalsts un gatavība sadarboties ir ļoti svarīgs faktors jauno speciālistu piesaistē.

Informācija par stipendiju konkursu, tā nolikums un pieteikuma veidlapa atrodami Daugavpils pilsētas domes tīmekļa vietnē www.daugavpils.lv. Iesniegumus SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” un VSIA “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” pieņems līdz 1.novembrim (ieskaitot). Pēc tam pretendentu sarakstus iesniegs Domē, kur tiks izveidota konkursa komisija, kas arī izvērtēs tos un lems, kuriem tiks piešķirtas stipendijas.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru