Intervijas

29 septembris

Vārda dienas:
Mihails, Miks, Mikus, Miķelis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Otrdiena
Diena
16 .. 18 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Trešdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
11 .. 13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 9. septembris 2020 | 21:12

Vienā dienā - trīs festivāli!

Šo sestdien, 12. septembrī, Daugavpils centrā visas dienas garumā notiks trīs lieli pasākumi, kas iepriecinās iedzīvotājus un pilsētas viesus, kuri jau sen ir noilgojušies pēc liela mēroga pasākumiem. Šajā dienā katram būs iespēja nogaršot Street food festivāla gardos ēdienus, iedziļināties senās tradīcijās Ebreju kultūras festivālā un izbaudīt krāsainos Rīgas ielas svētkus, kas šogad būs veltīti Daugavpils dzelzceļa 160. gadadienai – tieši tāpēc svētku zonas būs simboliski sadalītas peronos un stacijās.

No 12:00 līdz vēlam vakaram Vienības laukumā ikviens varēs nobaudīt Daugavpils restorānu un kafejnīcu sagatavotos gardos ēdienus, tikties ar kulinārijas nozares profesionāļiem un entuziastiem, un vienkārši labi atpūsties svaigā gaisā, klausoties dzīvo mūziku. Pirmajiem 1500 apmeklētājiem, kuri iegādāsies kādu no ēdieniem, būs unikāla iespēja saņemt īpašo Street Food festivāla nozīmīti.

Pirmais Ebreju kultūras festivāls Daugavpilī, kas tiek organizēts, lai pastāstītu par mūsu pilsētas bagātīgo vēsturi un ebreju tradīcijām, sāksies no plkst.18:00. Rīgas un Mihoelsa ielu krustojumā iekārtosies "Kulināro sajūtu stacija, perons Nr.1", kur notiks ebreju virtuves meistarklases un degustācijas, bet Lāčplēša ielā darbosies "Ebreju kultūras vēsturiskā stacija, platforma Nr. 2". Tajā pašā laikā sāksies kvests-viktorīna, Oskara Stroka tango un ebreju dejas "Hava nagila" meistarklases. Sinagoga būs atvērta ekskursijām no plkst. 20:00, tai blakus rādīs filmas par slaveniem ebrejiem, kas dažādos laikos dzimuši mūsu pilsētā.

Pulksten 20:00 no "Daugavpils stacijas, perona Nr.4" sāksies krāšņie Rīgas ielas svētki. Vienlaikus Mihoelsa-Lāčplēša ielu krustojumā tiks atvērta "Ebreju kultūras muzikālā stacija, perons Nr. 3", kurā varēs iepazīt ebreju dziesmas un dejas, kā arī klausīties klezmeru mūziku. Alternatīvās mūzikas cienītājiem Alejas un Rīgas ielu krustojumā skanēs "Platforma Nr.5", bet uz "sestās platformas" (Rīga/Viestura) - radošās jaunatnes koncerti.

Visu pasākumu organizatori atgādina, ka jāatceras par distances ievērošanu un savas veselības novērtēšanu, lai šie trīskāršie svētki atstātu tikai vispatīkamākos iespaidus.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru