Intervijas

24 septembris

Vārda dienas:
Agris, Agrita

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Ceturtdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 27. augusts 2020 | 22:52

Ekspluatācijā nodota Latvijas Nacionālā arhīva ēka Daugavpilī

Publicitātes foto

Pabeigti un pieņemti ekspluatācijā fasādes atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbi Latvijas Nacionālā arhīvā ēkā, Komandanta ielā 9, Daugavpilī. Īstenotā energoefektivitātes projekta rezultātā uzlabots ēkas vizuālais veidols un panākts vairāk nekā 50% siltumenerģijas ietaupījums, nodrošinot patīkamus apstākļus darbiniekiem un apmeklētājiem, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs R. Griškevičs.

Īstenojot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus ēkai veikta iekšpagalma pamatu siltināšana, jumta siltināšana, ēkas ārsienu siltināšana, logu nomaiņa un apdare, ārdurvju nomaiņa, pandusa ierīkošana, nodrošinot vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī ventilācijas sistēmas tīrīšana un ēkas apkures sistēmas atjaunošana.

“Projekta rezultātā arhīvs ieguvis atjaunotas ekspluatējamas inženierkomunikācijas sistēmas, kā arī būtisku apkures pakalpojumu izmaksu samazinājumu. Papildus pabeigtajam energoefektivitātes projektam 2020.gada ietvaros VNĪ uzlabos atsevišķu iekštelpu vizuālo izskatu, veicot nelielu kosmētisko remontu, kam no VNĪ 2019. gada dividendēm tiks novirzīts finansējums aptuveni 42 000 eiro apmērā,” norāda R. Griškevičs.

Nākotnē ēkā, kas atrodas Daugavpils cietokšņa teritorijā, paredzēts izveidot Latgales reģiona arhīvu centru, tajā izvietojot glabājamās vienības, kas šobrīd tiek uzglabātas Jēkabpils un Rēzeknes zonālajos arhīvos. “Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšana Latvijas Nacionālā arhīva ēkā Daugavpilī ir nozīmīgs pirmais solis ēkas attīstībai, kā reģionālajam arhīva centram, un tās pilnvērtīgai izmantošanai arhīva vajadzībām. Projekta īstenošana uzlabo dokumentu saglabāšanas un darbinieku darba apstākļus. Ēkas pilnvērtīgai izmantošanai pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanas, nepieciešams turpināt darbu - veidojot jaunas modernas dokumentu glabātavas un darba kabinetus, lai varētu nodrošināt dokumentu pieņemšanu no institūcijām un to saglabāšanu nākošajām paaudzēm,” norāda Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža.

Energoefektivitātes projekts tika organizēts pēc “Projektē un būvē” principa – projekta izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbus veica SIA “Builder Industry”. Kopējās izmaksas – 1,8 miljoni eiro bez pvn (85% ES fondu līdzekļi, 15% valsts līdzfinansējums).

Ēkas ekspluatācija uzsākta 1970. gadā. Tā būvēta pēc tā laika pieejamam tehnoloģijām un izmantojot pieejamos materiālus - silikātķieģeļus. Taisnstūra formas divstāvu ēka sastāv no sešām savstarpēji savienotam ēkām. Ēka izvietota valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Daugavpils cietoksnis ar priekštilta nocietinājumu” (valsts aizsardzības numurs 7428) teritorijā un ir tā daļa.
 

Preses relīze

Pievienot komentāru