Intervijas

24 septembris

Vārda dienas:
Agris, Agrita

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Ceturtdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 24. augusts 2020 | 00:44

Mākslinieces Veltas Loces ziedu pasaule tika atklāta Baltkrievu mājā

BKC

2020.gada 19.augustā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta personālā mākslas gleznu izstāde “Ziedu pasaulē” – pilsētā zināmās pašdarbības mākslinieces, Latgales brīvo mākslinieku asociācijas biedres, BKC mākslas studijas “Koloritnij mir” vadītājas Veltas Loces.

Šo gadu V.Loce var saukt par jubilejas gadu: 10 gadus atpakaļ, 2010.gadā, pirmo reizi rokās paņēma otiņu un tajā pat gadā Baltkrievu kultūras centrā tika atklāta tās pirmā personālā izstāde. Mākslinieci – pašdarbnieci tā velk uz Baltkrievu namu (kur vairākkārt tika rīkotas gan personālās, kā arī kolektīvās gleznu izstādes) tas nav nejauši, jo mātes līnijas saknes stiepjas no Braslavas rajona, bet bērnība norisinājās baltkrievu ciematā.

Velta - cilvēks visās attiecībās ir talantīgs un daudzšķautņains, pazīstams ar savu aktivitāti un dzīvesprieku, neremdāmo enerģiju, prasmi pārvērst ikdienu svētkos. Zīmēt, dejot, dziedāt, organizēt daudzveidīgus pasākumus, nodarboties ar labdarību, audzēt daudz ziedu un krūmu savā dārzā – viss ir iespējams šai trauslajai, neordinārajai sievietei.

 V.Loce strādā auglīgi un ar entuziasmu, ir uzgleznojusi vairāk kā 200 gleznu, ar kurām piedalījusies apmēram 50 izstādēs. Vairāk nekā 30 gleznās, kas ir izstādītas izstādē, attēloti visdažādākie skaistie ziedi – no vienkāršām pļavas maijpuķītēm un rudzupuķēm, līdz cildenām rozēm un lilijām. Visi darbi ir iekļuvuši neviltotajā autores mīlestībā pret šo dabas brīnumu – ziediem.

«Цветы, как люди, на добро щедры,
И, щедро нежность людям отдавая,
Они цветут, сердца отогревая,
Как маленькие темные костры…»
Šīs rindas Veltas izpildījumā kļuva par viņas poētiskās runas leitmotīvu, kurā gleznu autore ne tikai stāstīja par sevi un saviem radošajiem ceļiem, bet aizrautīgi stāstīja par to, ka katram ziedam ir savs stāsts un savs raksturs, aicināja novērtēt to skaistumu un baudīt – jo ziedi ārstē ne tikai ķermeni, bet arī dvēseli.

BKC vadītāja Žanna Romanovska silti sveica V.Loci ar personālās izstādes atklāšanu, atzīmēja mākslinieces gleznu dzīves saturu un, protams, novēlēja turpmākos radošos darbus. Daudzi viesi vakar pievienojās apsveikumiem. Savukārt, muzikālo kompozīciju par ziediem, kora kapellas “Spadčina” un solistes Ninas Prusakovas izpildījumā, ienesa savdabīgu liriski romantisku noti vakara atmosfērā.

Veltas Loces gleznas piesaista brīnišķīgu līniju, krāsu, gaismas un ēnu harmoniju, ieplūst siltumā un mīlestībā pret apkārtējo pasauli, apbrīno tās skaistumu un pilnību. Un glezna “Saulespuķes”, kuru māksliniece ar pateicību un atzinību dāvāja Baltkrievu kultūras centram, kā saulīte sildīs ar savu silto enerģiju visus Baltkrievu nama viesus.

V.Loces gleznu izstāde “Ziedu pasaulē” būs atvērta BKC (Alejas iela 68-1A) līdz 2020.gada 8.oktobrim.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru