Intervijas

24 septembris

Vārda dienas:
Agris, Agrita

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Ceturtdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 12. augusts 2020 | 17:25

Konkursa “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” izstāde

D-fakti.lv

Piektdien, 14. augustā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” izstāde.

Šogad konkurss “Jāzepa Pīgožņa balva Latvija ainavu glezniecībā” norisinās jau sesto reizi. Šoreiz tas pulcēja plašu dalībnieku skaitu – 180 māksliniekus, kuri kopumā žūrijas vērtējumam iesniedza 327 darbus. Kompetentās žūrijas sastāvā šoreiz darbojās 2019. gada konkursa uzvarētājs, mākslinieks Nugzars Paksadze, mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, māksliniece Helga Jaksone, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratore Silvija Berezovska, mākslinieks Jānis Anmanis, tekstilmāksliniece Leontīne Pīgozne un scenogrāfs Aigars Ozoliņš. Konkursa atlase norisinājās divās kārtās, no kuru laikā pamatekspozīcijā tika izvēlēti 92 gleznas.

Mākslas zinātniece un konkursa vairākkārtējā žūrijas locekle Ingrīda Burāne uzsver: “Šī izstāde ir viena no ilglaicīgākajām, mākslinieku un mākslas interesentu atbalstītākajām mākslas dzīves norisēm glezniecībā mūsu valstī.”

“Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” pasniegšanu 2015. gadā iedibināja Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, režisoru Jāni Streiču, kā arī māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli. Līdz šim balvu par sniegumu Latvijas ainavu glezniecībā saņēmuši Roberts Muzis, Silva Linarte, Aldis Kļaviņš, Jānis Plivda un Nugzars Paksadze. Savukārt šogad balvai nominēta Baiba Ābelīte, Agnija Ģērmane, Inga Jurova, Indulis Landaus, Alberts Pauliņš un Agra Ritiņa. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti svinīgā pasākumā Preiļu novada kultūras centrā 2. septembrī.

Konkursa “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” izstāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma no 14. augusta līdz 15. septembrim.

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru