Intervijas

24 septembris

Vārda dienas:
Agris, Agrita

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Ceturtdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 4. augusts 2020 | 11:35

Daugavpilī sākas ikgadējais koncertcikls «Muzikālais augusts»

Publicitātes foto

Ik ceturtdienu, kā ierasts augustā, jau astoto gadu pēc kārtas Daugavpilī skanējumu sāk koncertu cikls ar nosaukumu “Muzikālais augusts”. Vasaras pēdējais mēnesis Daugavpilī būs visdažādāko stilu un žanru mūzikas piepildīts, šoreiz pašmāju un tuvāko kaimiņvalstu mūziķu izpildījumā.

Muzikālais augusts Daugavpilī jau ir ar astoņu gadu vēsturi, katrreiz citāds, bet ikreiz ar savu muzikālo noti, šogad ar savu pašmāju un tuvāko kaimiņvalstu mūziķu uzstāšanos.

“Bez muzikālā augusta vairs mums pilsēta nav iedomājama. Daugavpilī mīl džezu, mīl akordeonu… Katru gadu tiek domāts pie tā, kā iepriecināt savus apmeklētājus,” pastāstīja Daugavpils Latviešu kultūras centra vadītājas vietniece Sandra Maskaļova.

Arī šogad, neraugoties uz Covid-19 radīto situāciju, muzikālais augusts Daugavpilī būs, un ik ceturtdienu. Šogad muzikālais augusts sāksies ar franču mūziku lietuviešu izpildījumā, un ar mīlestību mūzikā visā mēneša garumā.

“Tā ir romantika mūzikā, džezs, ģitāra, tango. Viss par mīlestību. Skaistākās franču dziesmas un melodijas šo ceturtdien skanēs profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Daugava” mūziķu un solista Vīganta (Vygantas, Viļņa) izpildījumā. Vīgants ir bards no Viļņas, īsts romantiķis, cilvēks, kas savā dzīvē dara to, kas viņam patīk – dzied, dejo, nodarbojas ar kalnu slēpošanu, lido ar gaisa balonu. Lietuvā pazīstams pēc piedalīšanās televīzijas šovā “Izaicinājums zvaigznēm. Desmit Lietuvas dziesmas”. Būdams pēc profesijas ārsts, savā radošajā darbībā ir izdevis vairākus CD ar dziesmām lietuviešu, angļu un franču valodā,” ar viesmākslinieku iepazīstināja Daugavpils Latviešu kultūras centra pārstāve Inese Mežale- Ivanāne.

Šogad muzikālais augusts Daugavpilī būs dubultskanīgs, jo koncerti notiks arī sestdienās un pārsvarā pašmāju mūziķu izpildījumā.

“Ceturtdienās Pumpura skvērā notiek muzikālā augusta koncerti, sestdienās Dubrovina parkā ir vietējo mūziķu koncerti. Covid laiks mums ir palīdzējis ļaut izpausties tieši vietējiem mūziķiem,” uzskata Daugavpils Mūzikas vidus skolas vadītājs, muzikants Aivars Broks.

Muzikālais augusts ar savu vasarīgo muzikālo skanējuma šarmu Daugavpils parkus piepildīs gan ceturtdienās, gan sestdienās, un arī šajā laikā, nemainot savas astoņu gadu pastāvēšanas tradīcijas.

LSM

Pievienot komentāru