Intervijas

29 septembris

Vārda dienas:
Mihails, Miks, Mikus, Miķelis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Otrdiena
Diena
16 .. 18 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Trešdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
11 .. 13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Politika | 4. augusts 2020 | 11:28

KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret piecām Preiļu novada domes amatpersonām

Publicitātes foto

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 3. augustā, nosūtīja krimināllietas materiālus Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret piecām Preiļu novada domes amatpersonām par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Vienai no iepriekšminētajām amatpersonām KNAB papildus inkriminē arī nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, kā arī šaujamieroču munīcijas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgās ieroču glabāšanas atļaujas, informēja KNAB.

Aģentūrai LETA zināms, ka starp piecām minētajām personām ir Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda ("Latgales partija"). Savukārt KNAB izplatītā informācija liecina, ka starp pārējām personām ir arī pašvaldības būvvaldes amatpersonas un Tehniskās daļas amatpersona.

Konkrēto kriminālprocesu KNAB uzsāka 2019. gada 4. oktobrī pēc Krimināllikuma 327. panta otrās daļas, proti, par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Savukārt pērnā gada novembrī šī kriminālprocesa ietvaros KNAB veica neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā sankcionētas kratīšanas. Toreiz KNAB aizliedzis pildīt darba pienākumus pašvaldības domes priekšsēdētājai Marutai Plivdai un viņas vietniekam Jurim Želvim, kā arī Tehniskās daļas vadītājam, būvvaldes vadītājam un būvinspektoram.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums liecina, ka 2019. gada 6. augustā un 7. augustā trīs Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu Preiļu novada domes amatpersonu atbalstu

viltojušas aktu par atjaunotās Preiļu novada domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

Preiļu novada domes amatpersonas minēto aktu 2019. gada 7. augustā uzrādījušas Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvjiem, kas veica būves ārpuskārtas pārbaudi.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB papildus konstatēja, ka vienai no iesaistītajām amatpersonām inkriminējama Krimināllikuma 219. panta otrā daļa un 233. panta otrā daļa, proti, persona nepatiesi norādījusi ziņas valsts amatpersonas deklarācijā un bez ieroču glabāšanas atļaujas iegādājusies un glabājusi šaujamieročiem paredzēto munīciju.

Krimināllikums Preiļu novada domes amatpersonām par inkriminētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem paredz sodu – brīvības atņemšanu līdz pat četriem gadiem, īslaicīgas brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pirmdien pēcpusdienā sazinoties arī ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu, viņa apliecināja, ka par kriminālvajāšanu, kas rosināta pret viņu un pārējām domes amatpersonām, uzzinājusi vien no Latvijas Radio, taču no biroja nekādu ziņu nav saņēmusi, tāpēc neko nevar komentēt.

Preiļu novada domes izpilddirektors Aldis Džeriņš
Karina Važnaja
Preiļu novada domes izpilddirektors Aldis Džeriņš apstiprināja, ka oficiālu informāciju par rosināto kriminālvajāšanu pašvaldībā nav saņēmuši.

"Būvniecība savas specifikas, nozīmīgo finanšu līdzekļu un interešu pušu saskares dēļ ir ārkārtīgi sensitīva nozare, kas jau vairākus gadus ir arī viena no KNAB prioritātēm. Ņemot vērā būvniecības nozares raksturojumu un specifiku, jebkāda veida pārkāpumi, kas pieļauti vai iniciēti būvniecībā, potenciāli apdraud ne tikai sabiedrības drošību, bet arī publisko finanšu līdzekļu efektīvu izlietošanu. Līdz ar to situācijas, kad amatpersonas ir gatavas viltot dokumentus, lai pieņemtu ekspluatācijā nepabeigtu būvniecības objektu, ir vērtējamas kā īpaši rupji pārkāpumi," sacīja KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule.

Turpmāk prokuratūra ir atbildīga par krimināllietas virzību.

KNAB norādīja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

KNAB arī uzsvēra, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību un atgādināja, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

LSM 

Pievienot komentāru