Intervijas

8 marts

Starptautiskā sieviešu diena

Vārda dienas:
Dagmāra, Marga, Margita

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Pirmdiena
Diena
-2 .. -4 C
Vakars
-4 .. -6 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Otrdiena
Nakts
-7 .. -9 C
Rīts
-7 .. -9 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 20. jūlijs 2020 | 21:05

Daugavpils cietoksnī atzīmēta Daugavpils cietokšņa ugunskristību 208. gadadiena

18. jūlijā Daugavpils cietoksnī tika atzīmēta Daugavpils cietokšņa ugunskristību 208. gadadiena. Tieši pirms 208. gadiem pie Daugavpils cietokšņa no 1812. gada 1. līdz 3. jūlijam (pēc vecā stila) norisinājās kauja, kad Franču maršals Nikolā Šarls Udino uzbruka cietokšņa tilta nocietinājumam un mēģināja šķērsot Daugavas upi, lai ieņemtu Dinaburgas cietokšņa citadeli un apdraudētu Sanktpēterburgu.

Šajā dienā cietoksnī valdīja 19. gadsimta atmosfērā un cietokšņa apmeklētāji visas dienas garumā varēja izjust īpašo tā laika auru. Laukumā pie vides objekta “Cietokšņa spoks” plkst. 10.00 darbu uzsāka Krāmu tirgus, savukārt plkst. 11.30 svinīgā ceremonijā pie Nikolaja vārtiem tika pacelts cietokšņa karogs un atvērti Nikolaja vārti. Uz vaļņa pie Nikolaja vārtiem plkst. 12.00 atskanēja pusdienlaika lielgabala šāviens, savukārt cietokšņa dārzā plkst. 12.15 pie pieminekļa – strūklakas, kas veltīta uzvaras simtgadei pār Franciju 1812. gadā, notika svinīgs piemiņas brīdis. Vēsturiskās rekonstrukcijas klubi un pasākuma viesi nolika ziedus pie pieminekļa un pagodināja kara upurus ar klusuma brīdi. Visas dienas garumā no plkst. 11.00 līdz 18.00 8. bastiona pagalmā bija apskatāma cietokšņa garnizona nometne, ģenerāļu un virsnieku teltis. Cietokšņa apmeklētāji varēja piedalīties vēsturiskajās spēlēs. Pie Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra darbojās informatīvā telts, kur cietokšņa apmeklētāji varēja saņemt bezmaksas cietokšņa kartes un bukletus, kā arī iegūt informāciju par citiem pilsētas tūrisma objektiem.

19. gadsimta atmosfēru cietoksnī palīdzēja radīt Daugavpils vēsturiskās rekonstrukcijas klubs, vēsturiskās rekonstrukcijas klubs “Kayserlich Russisch - Deutsche Legion e.V. – Kurland” (Rīga), vēsturisko deju klubs “Dinaburg 1812” un vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža”, kopumā aktivitātēs piedalījās ap 2500 cietokšņa apmeklētāju. Visas aktivitātes norisinājās cietokšņa āra teritorijā visas dienas garumā.

Aktivitātes organizēja Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs sadarbībā ar Daugavpils vēsturiskās rekonstrukcijas klubu.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs
cietoksnis@daugavpils.lv

Foto: Anastasija Kočmarjova, Andrejs Jemeļjanovs

Daugavpils
 

Pievienot komentāru