Intervijas

5 jūlijs

Vārda dienas:
Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Sestdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Svētdiena
Nakts
17 .. 19 C
Rīts
19 .. 21 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 10. jūnijs 2020 | 22:53

Višķu lauksaimniecības tehnikumam atkal būs jāmaina piederība

D-fakti.lv

Daugavpils novada dome pieņēmusi lēmumu lauzt sadarbības līgumu ar Malnavas koledžu, kuras pasparnē pēdējos piecus gadus bija Višķu lauksaimniecības tehnikums. Tas turpinās darbu kā Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vieta “Višķi”. Pašvaldībā cer, ka tādējādi tiks atrisināts jautājums par veiksmīgu izglītības iestādes attīstību.

Iet kā pa viļņiem – tā varētu raksturot pēdējos vairāk nekā piecus Višķu lauksaimniecības tehnikuma darbības gadus. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji vairākkārt apgalvoja, ka skola nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ jāslēdz, tomēr to izdevās saglabāt kā Malnavas koledžas izglītības programmu īstenošanas vietu. Taču pagājušajā nedēļā Daugavpils novada domes deputāti ārkārtas sēdes laikā nolēma lauzt sadarbības līgumu ar Malnavas koledžu Kārsavas novadā.

Malnavas koledžas direktors Viktors Indričāns pastāstīja, ka sadarbība ar Daugavpils novadu bija piecus gadus. "Bija aptverts lielāks reģions, un bērniem bija tuvāk mācīties tur. Tagad attīstīsimies tāpat kā esam… Tās pašas programmas Malnavā. Tās ir augkopības tehniķis, lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis," norādīja Indričāns.

Kā norādīja Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins, lēmums lauzt sadarbības līgumu ar Malnavas koledžu nav izdarīts pēkšņi. Par to diskutēts kopš pērnā gada, esošo sadarbību vērtējot kā ne pārāk veiksmīgu.

"Mēs uzturējām visu materiāli tehnisko bāzi – ēkas, siltums, ūdens, kanalizācija un arī tehnisko personālu. Nu, un no Malnavas koledžas īpaši, es saprotu, ka pat tā nauda, kas bija iedalīta Višķiem, viņi pat neiedeva Višķiem. Līdz ar to parādījās jautājums, ka tālāk tā nevar dzīvot," sacīja Kucins.

Iegūt profesionālo izglītību Višķos būs iespēja arī turpmāk, kas ir svarīgi, jo tā tuvāko 100 kilometru apkaimē ir vienīgā skola, kur var apgūt lauksaimniecības nozares profesijas. Izaicinājumu pārņemt to savā paspārnē pieņēmis Daugavpils Būvniecības tehnikums.

"Tas skar ne tikai jaunas programmas īstenošanas vietas izveidi, bet arī darbavietu pedagogiem un darbiniekiem saglabāšanu noteikti, un arī nākotnes kaut kādu attīstību tieši novadā un reģionā, tāpēc ka ar tādām specifiskām lauksaimniecības izglītības programmām Daugavpils Būvniecības tehnikums līdz šim nebija saskāries," norādīja Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktores vietniece izglītības jomā Oksana Soročina.

No nākamā mācību gada Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vietā “Višķi” būs iespēja apgūt trīs izglītības programmas, kurās uzņem jauniešus pēc 12. klases, tostarp jau līdz šim īstenotās programmas “Augkopība” un “Lauksaimniecības tehnika”.

LSM 

Pievienot komentāru