Intervijas

5 jūlijs

Vārda dienas:
Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Sestdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Svētdiena
Nakts
17 .. 19 C
Rīts
19 .. 21 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 10. jūnijs 2020 | 23:01

Daugavpils cietoksnī atrod XIX gadsimta tvaika katlu

LSM

Restaurācijas darbu laikā Daugavpils cietokšņa Inženieru arsenālā būvnieki atraduši XIX gadsimta otrajā pusē izgatavoto tvaika katlu, tas ir labā stāvoklī un, visticamāk, nokļūs topošajā ekspozīcijā, Rus.LSM.lv pastāstīja Daugavpils domes vecākais projektu eksperts Artjoms Mahlins.

“Būvnieki atrakuši piebūves fundamenta paliekas, šajā piebūvē bija četri tvaika katli. Viens no tiem labi saglabājies un pašlaik atrodas pagalmā, un mēs domājam par tā tālāko likteni. Visticamāk, kad Arsenālā sāks darbu Tehnikas un industriālā dizaina centrs, katls iekļausies tā ekspozīcijā,” stāstīja Mahlins.

Viņš atzina, ka vēl ir atrasti bruģētā ielas seguma fragmenti, ko vajadzētu saglabāt, tajā pašā laikā, ņemot vērā mūsdienu inženieru komunikācijas atrašanās vietu, ir nosacījumi, kuri jāievēro.

Mahlins arī pieļāva, ka diez vai gaidāmi vēl kādi interesanti atradumi no XIX gadsimta.

“Mēs ļoti cerējām uz bēniņiem – bēniņos bieži vien glabājas neparasti priekšmeti. Taču diemžēl Inženieru arsenāla ēku padomju laikā vairākas reizes remontēja, pārbūvēja jumtu, un viss kultūrslānis ir iztīrīts. Rūpīgi meklējām pagalmā - ja nu kaut ko apraka. Arī nekā – bieži vien trāpījās tikai pogas no padomju armijas formastērpa,” stāstīja Mahlins.

Daugavpils cietokšņa Inženieru arsenāls būvēts XIX gadsimta otrajā pusē. Tajā glabāja tehniku un atradās inženieru rotas remonta bāze. Padomju laikā tur izvietoja Militārās skolas ražošanas darbnīcas. Arsenāls ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Restaurācijas darbi Arsenālā ir daļa no ES projekta “Rītdienas Eiropas vērtības”, projekts paredz vairāku objektu rekonstrukciju Daugavpils novadā, Aglonā, Krāslavā, Ludzā, Preiļos. Visi darbi jāpabeidz līdz 2022. gadam, projekta budžets ir 6 486 415 eiro.

LSM  

Pievienot komentāru