Intervijas

13 jūlijs

Vārda dienas:
Margarita, Margrieta

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Svētdiena
Diena
17 .. 19 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Pirmdiena
Nakts
11 .. 13 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 5. jūnijs 2020 | 21:25

Daugavpils ūdenstilpes: maluzvejnieku mazāk, bet zivju - vairāk

Šī nedēļa daudziem pilsētas makšķerniekiem iesākās ar patīkamu notikumu: 1. jūnijā spēku zaudējis divus gadus ilgušais aizliegums makšķerēt Esplanādes ūdenstilpē. Tagad te drīkst makšķerēt ar nosacījumu, ka balto amūru un platpieri, kuri šeit bija ielaisti, lai attīrītu dīķi, ir jāatlaiž atpakaļ ūdenī. Visas pārējās zivju sugas ir atļautas nozvejai.

Komunālās saimniecības pārvalde un vides speciālisti aicina zvejniekus un iedzīvotājus uzraudzīt ūdenstilpes un tai piegulošas teritorijas tīrību. Tā ir skaista un labiekārtota vieta, kuru iecienījuši arī sportisti un āra vingrošanas entuziasti. Tāpēc par tās tīrību ir jādomā visiem, kas izmanto šo atpūtas zonu.

Neskatoties uz ārkārtas situāciju, kas bija izsludināta marta sākumā, Komunālās saimniecības pārvalde un vides inspektori vērīgi uzraudzīja situāciju ar maluzvejniekiem. Šopavasar viņu aktivitāte bija minimāla, lai gan eksperti to izskaidro ne tikai ar vispārējo izolācijas režīmu, bet arī ar pēdējos gados paveikto maluzvejniecības apkarošanā. Šogad inspektori arī bija atraduši vairākus nelegālus tīklus un murdus, bet to skaits izrādījās ievērojami mazāks nekā agrāk (no šā gada marta līdz maijam – 24 nelegāli rīki, sastādīti 5 protokoli).

Šogad, tāpat kā iepriekš, sadarbībā ar Latvijas Zivju fondu atkal tiks veikta zivju ielaišana Daugavpils ūdenstilpēs: Lielajā Stropu, Mazajā Stropu, Šūņu un Stropaka ezeros. Par galveno zivju sugu tika izraudzīta līdaka, kuras mazuļi tiks palaisti šoruden. Cits projekts ir saistīts ar Lielā Stropu ezera zivsaimniecības vērtību izpēti un ieteikumu iegūšanu par tā tālāko izmantošanu (ihtiofaunas resursu izpēte).

Komunālās saimniecības pārvalde atgādina, ka makšķerēšanai jebkurā no Daugavpils ūdenstilpēm ir nepieciešama makšķerēšanas karte, bet, lai zvejotu Lielajā Stropu ezerā, papildus jāiegādājas arī licence. Pārējās pilsētas ūdenstilpēs licence nav nepieciešama. Licenci var nopirkt vietnē www.epakalpojumi.lv vai griežoties KSP Saules ielā 5a.

Daugavpils
 

Komentāri:

11. jūnijs 2020 16:41 - Laure

reklama censored

11. jūnijs 2020 16:41 - Laure

reklama censored

Pievienot komentāru {2}