Intervijas

13 jūlijs

Vārda dienas:
Margarita, Margrieta

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Svētdiena
Diena
17 .. 19 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Pirmdiena
Nakts
11 .. 13 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Latvija | 3. jūnijs 2020 | 10:57

Latvijā aizvadītajā diennaktī Covid-19 apstiprina 8 cilvēkiem

Reuters

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēti astoņi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Aizvadītājā diennaktī veikts 1561 Covid-19 tests, astoņi no tiem bija pozitīvi. Inficētie cilvēki dzīvo Rīgā, Jūrmalā, kā arī Bauskas un Kocēnu novados.

Latvijā kopā veikti 112 965 izmeklējumi, saslimušas 1079 personas, 760 izveseļojušās, 24 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā nav stacionēti jauni pacienti ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas 11 pacienti - astoņi pacienti ar vidēji smagu, trīs pacienti ar smagu slimības gaitu.

Kopā no stacionāra izrakstīti 162 pacienti.

To, ka atslābumam nav pamata, atgādina arī infektologs Uga Dumpis.

Viņš brīdina, ka slimniekus joprojām atrod dažādos reģionos. Tāpat vīrusu atvedīs tie Latvijas iedzīvotāji, kuri atgriežas no ārzemēm un kuriem vairs nav jāatrodas karantīnā. Iespējama saslimšana arī pēc dažādu pasākumu apmeklējuma.

Tikmēr Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) pagaidām pašizolācija turpinās astoņiem darbiniekiem. Visi pārējie jau atgriezušies ierindā – strādājot brigādēs vai zvanu centrā.

Lai arī Latvija beidzot būtu no Covid-19 brīva zeme, divu metru distance, roku mazgāšana un dezinficēšana, kā arī masku izmantošana pie ārsta un sabiedriskajā transportā var būt izšķiroša. Diemžēl pagaidām ne statistika, ne cilvēku uzvedība par to neliecina.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

LSM  

Pievienot komentāru