Intervijas

24 septembris

Vārda dienas:
Agris, Agrita

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Ceturtdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 1. jūnijs 2020 | 20:41

Stropu pludmalēs pacelti zilie karogi

1.jūnijā pie Lielā stropu ezera Daugavpilī bija pacelti zilie karogi, kas simbolizē ne vien labu ūdens kvalitāti, bet arī dažādu pilsētas dienestu rūpes par peldvietu labiekārtotību un drošību.

Pilnā sparā rit Stropu glābšanas stacijas sakārtošana: pēc dažiem mēnešiem telpas būs pielāgotas glābēju darba vajadzībām. Papildus tam te parādīsies arī mūsdienīga sporta zāle, telpas airētāju treniņiem, kā arī publiskā tualete ar speciālām telpām zīdaiņu apkopšanai. Projekts sastāv no divām daļām, kas iekļauj gan iekštelpu un fasādes sakārtošanu, gan pieguļošās teritorijas labiekārtošanu. Ēkas remontam jābūt pabeigtam augusta pirmajā pusē.

Kopumā pie Lielā Stropu ezera maiņās dežūrē 12 glābēji – Pašvaldības policijas darbinieki. Struktūra pārņēma šo funkciju pavisam nesen. Glābēju darba efektivitātes palielināšanai pašvaldības policijai bezatlīdzības lietošanā bija nodota garāža un zemesgabals Grīvā, Lielajā ielā 49, kur iepriekš atradās glābšanas stacija. Vienlaikus bija izsludināts iepirkums motorlaivas iegādei glābēju vajadzībām. Paralēli tam pašlaik notiek iepirkums pandusa un specializēto ģērbtuvju projektēšanai, lai Lielajā Stropu ezerā varētu peldēties arī cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Pie netālu esošā Stropaka ezera, kas atrodas Neredzīgo biedrības mikrorajonā, iztrīta un paplašināta smilšu pludmale, uzstādīti galdiņi un mangāli. Nākotnē šeit plāno ierīkot arī pontonu ērtākai ieiešanai ūdenī.

Ūdens kvalitāti Daugavpils peldvietās (Ruģeļu ūdenskrātuves peldvieta, Gubiščes ezera peldvieta, Mazā Stropu ezera peldvieta, Lielā Stropu ezera Centrālā peldvieta, Lielā Stropu ezera peldvieta “Stropu Vilnis”, Šūņu ezera peldvieta, Plotičku ezera peldvieta, Zirgezera peldvieta, Esplanādes ūdenskrātuves peldvieta, Porohovkas ezera peldvieta, Stropaka ezera peldvieta, Lielā Trijkārtu ezera peldvieta) regulāri pārbauda “Komunālās saimniecības pārvalde” kopā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem. Viņi apliecina, ka šobrīd peldēties drīkst visās pārbaudītajās ūdenstilpēs.

Saskaņā ar Latvijas Veselības inspekcijas sniegto informāciju, Covid-19 izplatība nav saistīta ar ūdeni, tāpēc peldēties sabiedriskajās atpūtas vietās drīkst. Tomēr nevajag aizmirst par piesardzības pasākumu ievērošanu un distances ieturēšanu pludmalē, pie ģērbtuvēm un arī citviet.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru