Intervijas

29 maijs

Vārda dienas:
Maksis, Raivis, Raivo

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Ceturtdiena
Diena
17 .. 19 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Piektdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
12 .. 14 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 15. maijs 2020 | 18:53

«Zilā karoga» sertifikāts Latvijā šosezon 13 peldvietām un 1 jahtu ostai

13 labākās Latvijas peldvietas un viena jahtu osta arī šosezon ir saglabājušas tiesības pacelt "Zilo karogu" – pasaulē populārāko un atzītāko tūrisma ekosertifikātu, informēja Vides izglītības fonds.

"Zilais karogs" šogad piešķirts šādām peldvietām Latvijā:

Liepājas pilsētas Dienvidrietumu peldvieta
Liepājas pilsētas Peldvieta pie Stadiona
Liepājas pilsētas Beberliņu peldvieta
Rīgas pilsētas Vakarbuļļu peldvieta
Rīgas pilsētas Vecāķu peldvieta
Daugavpils pilsētas peldvieta Stropu Vilnis
Daugavpils pilsētas Stropu ezera peldvieta
Ventspils pilsētas pludmale
Jēkabpils pilsētas Radžu ūdenskrātuves peldvieta
Engures novada kempinga Abragciems peldvieta
Kuldīgas novada Mārtiņsalas peldvieta
Limbažu novada Lielezera peldvieta
Saulkrastu novada Centra peldvieta
"Zilais karogs" plīvos arī vienā Latvijas jahtu ostā – Liepājā, jahtu ostā "Liepāja Marina".

"Zilā karoga" pacelšana Latvijas peldvietās uzsāk 15.maija un turpināsies līdz 6.jūnijam.

"Zilā karoga" metodoloģija jau garantē atbildīgu peldvietas apsaimniekošanu un dažādu risku izvērtējumu apmeklētāju drošībai. Vienlaikus aicina, izbaudot atpūtu peldvietās, stingri ievērot papildu piesardzību un distancēšanās prasību ievērošanu, atbildīgi novērtējot sniegto iespēju atpūsties pie dabas, kas pandēmijas rezultātā daudzās citās valstīs ir liegta. Tāpat aicina šosezon iepazīt Latvijas daudzveidību, jo "Zilā karoga" peldvietas ir ne tikai populārākajās atpūtas vietās pie jūras, bet arī iekšzemē – pie ezeriem un upēm.

Zilā Karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori. Tāpat pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Pasaulē "Zilais karogs" ir piešķirts vairāk kā 4600 peldvietām, jahtu ostām un tūrisma kuģu operatoriem 50 valstīs. Arī Latvijā virkne pludmaļu ik gadu saņem šo sertifikātu; pērn tas bija piešķirts rekordlielam peldvietu skaitam - 20.

Šī sezona iezīmē arī jaunu "Zilā karoga" programmas attīstības cikla aizsākumu starptautiskā līmenī, jo arvien stingrāki kļūst programmas kritēriji sertifikācijas kategorijās – apsaimniekošanā, drošībā, ūdens kvalitātes prasībās un vides izglītībā.

Tādēļ Latvijas "Zilā karoga" programma turpmākajos gados arvien vairāk pievērsīsies jūras piesārņojošo atkritumu un plastmasas piesārņojuma samazināšanas praktiskajām un preventīvajām rīcībām.

"Zilo karogu" Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību.

LSM 

Pievienot komentāru