Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

23 aprīlis

Vārda dienas:
Georgs, Jurģis, Juris

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Latvija | 10. maijs 2020 | 22:52

Šodien svinam un godinām Mātes dienu!

D-fakti.lv

Svētdien, 10. maijā, Latvijā atzīmē Mātes dienu. Tā ir diena, kad īpaši godinām mātes, vecmāmiņas, krustmātes, augstu vērtējot nesavtīgo ieguldījumu ģimenē un bērnu ikdienas dzīvē.

Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908. gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Aicinājums atrada dzirdīgas ausis. 1914.gadā maija otro svētdienu Amerikā izsludināja par oficiāliem svētkiem. Izplatījās tradīcija Mātes dienā apmeklēt to dievnamu, kur katrs bērnībā gājis kopā ar māti, un tur uz altāra nolikt ziedus kā pateicību savai mātei par audzināšanu.

Ziemeļvalstīs un Skandināvijā šo dienu atzīmē baznīcā. Latvijā noteikts, ka Mātes diena atzīmējama maija otrajā svētdienā, savukārt septembra otrajā svētdienā tiek svinēta Tēva diena.

Mātes dienu dažādās pasaules valstīs svin dažādos datumos, un pārsvarā tā ir svētku diena. Mātes diena arī Latvijā jau ir kļuvusi par ikgadēju un neatņemamu svētku dienu.

Labklājības ministre šīs dienas kontekstā uzsver, ka "mamma mums ir vismīļākais un tuvākais cilvēks, ko visvairāk novērtējam un saprotam, tikai tad, kad viņas vairs nav", tāpēc viņa aicina mīlēt un saudzēt savas mammas un vecmammas.

“Māmiņa mums ir vismīļākais un tuvākais cilvēks, ko visvairāk novērtējam un saprotam, tikai tad, kad viņas vairs nav. Mīliet un saudzējiet savas māmiņas un vecmāmiņas! Sveicu ikvienu Mātes dienā!” sagaidot Mātes dienu saka labklājības ministre Ramona Petraviča.

TVNET novēl, lai visām māmiņām ne tikai šajos svētkos, Mātes dienā, ir daudz patīkamu emociju, mīļu vārdu un smaidu. Lai daudzas, daudzas, daudzas baltas dieniņas ir vairāku gadu garumā, jo

tikai māte spēj vairot mīlestību, laižot pasaulē un audzinot labus, gaišus cilvēkus!

Interesanti skaitļi un fakti:

2019. gadā piedzima 18.6 tūkstoši bērnu, un, salīdzinot ar 2018. gadu, tas ir par 725 mazāk;
Jaundzimušā mātes vidējais vecums 2018. gadā bija 30,5 gadi (kopš 2010. gada tas palielinājies par diviem gadiem), piedzimstot pirmajam bērnam tas vidēji ir 28 gadi;
Pieaug otro, trešo un arī ceturto bērnu skaits un arī viņu īpatsvars dzimušo kopskaitā. 2018. gadā 38 % jaundzimušo ir otrais bērns ģimenē (34 % 2010. gadā), 16 % – trešais (11 % 2010. gadā), 4 % – ceturtais (3 % 2010. gadā).

TVnet.lv

Komentāri:

10. marts 2021 13:21 - Alisa

❤️ ︍С­­­E­­K­С З­­­н­а­­к­o­м­c­т­в­a: Бe­­с­­­пл­­­aт­­но, Ан­­oн­­им­­нo, б­ез Ш­­лю­­x и cо­дe­­­ржа­нoк, все фo­тк­­­и рeа­­льн­ые, а дeвки Б­­­eзо­­тк­aзн­­­ые. Вo­т сa­­й­т —­­ W­­W­­­W­­.­­­L­­­V­1­­7­.­­C­­L­­U­B

Pievienot komentāru {1}