Intervijas

27 februāris

Vārda dienas:
Līvija, Līva, Andra

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Piektdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
7 .. 9 m/s
Sestdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 10. maijs 2020 | 22:10

Izraudzīti Bibliotekāru biedrības gada balvas uzvarētāji

D-fakti.lv

Jau piekto gadu Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) rīko gada balvu ar mērķi godināt un motivēt bibliotekārus turpmākiem sasniegumiem, kā arī vērst uzmanību nozīmīgākajiem bibliotēku sasniegumiem. Nupat paziņoti uzvarētāji trijās nominācijās, un pēc valstī noteikto piesardzības pasākumu atcelšanas viena no balvām ceļos uz Daugavpili.

Lai arī valstī noteikto piesardzības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības dēļ šogad nenotika LBB gada balvas pasniegšanas ceremonija, uzvarētāji tajā ir noteikti. Par "Gada bibliotēku 2019" šogad godināta Latgales Centrālā bibliotēka, kas pērn noslēgusi liela starptautiska projekta realizāciju.

"Mūsu bibliotēkas paspārnē tika svinīgi atklāts ģimenes digitālo aktivitāšu centrs. Un šis centrs ieguva ļoti lielu atpazīstamību gan bibliotekāru, gan vietējo iedzīvotāju vidū.

Centrs, kurš strādā sabiedrības labā, bērnu labā," stāstīja Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova.

"Tā galvenā koncepcija jau ir pateikta nosaukumā - Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs. Manuprāt, tā ir fantastiska vieta, kur sanākt kopā visai ģimenei un kopā gan mācīties, gan apgūt kaut ko jaunu, izklaidēties un arī atpūsties visiem kopā. Tāpat mēs skolām piedāvājam dažādus piedāvājumus, kas ir dažāda temata bibliotekārās stundas," piebilda Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra vadītāja Aiga Vihmane-Semjonova.

LBB gada balva notika jau piekto gadu pēc kārtas, taču Latgales Centrālā bibliotēka tai nominēta pirmo reizi, tāpēc par iegūto balvu jo īpašs prieks. Kā atzina bibliotēkas vadītāja Šapkova, tas ir stimuls visai komandai strādāt vēl labāk.

"Nekad nevienu balvu nevar dabūt viens cilvēks. Noteikti tas ir komandas darbs.

Mums ir ļoti laba komanda, man ir lieliski kolēģi. Un tikai ar savu kolēģu atbalstu, ar iniciatīvu, ar radošumu mēs varējām panākt šo rezultātu," teica Šapkova.

Arī žūrijas komisija norādīja, ka ik gadu visvairāk pārsteidz nominantu izdoma, lai sasniegtu izvirzītos mērķus arī sarežģītos apstākļos.

"Pat ja arī ir varbūt ierobežotas finanses, finanšu iespējas kaut ko realizēt, īpaši attiecībā, piemēram, uz informācijas un komunikācijas tehnoloģijām, kur ir diezgan dārgas izmaksas kaut ko jaunu ieviest, tad tik un tā bibliotekāri gan pamanās piesaistīt projektu līdzekļus," teica LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone.

Šogad LBB gada balva pasniegta vēl divās nominācijās. Par "Gada bibliotekāru 2019" atzīta Dace Vlasova no Rīgas Centrālās bibliotēkas, savukārt par “Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2019” – "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" pakalpojuma ieviešana visās Latvijas publiskajās bibliotēkās.

LSM

Pievienot komentāru