Intervijas

31 maijs

Vārda dienas:
Alīda, Jūsma

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Sestdiena
Diena
19 .. 21 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
9 .. 11 m/s
Svētdiena
Nakts
12 .. 14 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
6 .. 8 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Notikumi | 7. maijs 2020 | 23:16

Daugavpilī tiesās personas par laupīšanu un smagu miesas bojājumu nodarīšanu

Publicitātes foto

Daugavpils prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu divu personu apsūdzībā par kāda vīrieša aplaupīšanu saistītu ar vardarbību, kā rezultātā iestājās arī cietušā nāve, portālu "Delfi" informēja Prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Saskaņā ar lēmumu 2018. gada 23. septembrī abi apsūdzētie gaidīja cietušo pie viņa dzīvesvietas Daugavpils novadā, lai saņemtu naudu elektroenerģijas iegādei. Viņi abi vienojās uzbrukt paziņam un, kad cietušais bija atnācis, iesita viņam un atņēma naudu 24 eiro vērtībā.

Viņi atgriezās nākamajā dienā un ielauzās mājā pie jau minētā cietušā, pieprasīja viņam naudu un vairākas reizes iesita pa galvu un pārējo ķermeni. Pēc tam apsūdzētie nolaupīja cietušajam piederošo mantu 190 eiro vērtībā un pameta nozieguma vietu. Pēc vairākām nedēļām cietušais mira no gūtajiem ievainojumiem.

Abas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas par piesavināšanos, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat abas personas apsūdzētas arī pēc Krimināllikuma 176. panta ceturtās daļas (likuma redakcijās, kas bija spēkā līdz 2019. gada 2. jūlijam) – par laupīšanu, ja tā izdarīta, lietojot šaujamieročus vai sprāgstošas vielas, vai ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Viena persona apsūdzēta arī pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Lieta nodota izskatīšanai Daugavpils tiesā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Delfi

Pievienot komentāru