Intervijas

31 maijs

Vārda dienas:
Alīda, Jūsma

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Svētdiena
Diena
17 .. 19 C
Vakars
14 .. 16 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Pirmdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
10 .. 12 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Notikumi | 23. aprīlis 2020 | 18:56

Kūlas dedzinātāji uzdarbojas arī ārkārtas situācijas laikā

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta oficiālo statistiku, kopš šī gada sākuma Latgales reģionā ir reģistrēti 310 sausās zāles degšanas gadījumi – divreiz mazāk nekā pērn. Samazinājās arī kūlas degšanas izraisīto traģisko gadījumu skaits. Speciālisti to skaidro ar nestabiliem laika apstākļiem un iedzīvotāju pašizolāciju koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Kopumā šajā sezonā Daugavpilī tika nodzēsti 118 degošas kūlas laukumi, bet Daugavpils novadā likvidēti vairāk nekā 50 kūlas ugunsgrēki. Kā parasti, visbiežāk uguns stihija plosās Daugavas kreisajā krastā, Grīvas, Niderkūnu un Liginišķu mikrorajonos. Arī šogad degšanai bija pakļautas lielas teritorijas. Lielākais ugunsgrēks reģistrēts marta beigās – kopumā izdega 20 hektāru liela platība. Kūla deg arī kultūras objektu tuvumā. Pirms dažām dienām ugunsgrēks izcēlās netālu no Daugavpils cietokšņa: vaļņu iekšpusē izdega 5 hektāri sausas zāles un krūmu.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests un policija atgādina, ka sausās zāles dedzināšana un zemes nepienācīga apsaimniekošana, kas var izraisīt kūlas aizdegšanos, ir administratīvi pārkāpumi, par kuriem var tikt uzlikts naudas sods. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Šādi ugunsgrēki ir īpaši bīstami vējainā laikā, jo degšana var kļūt nekontrolējama, liesmām pārmetoties no laukiem uz dzīvojamo teritoriju. Ja jūs kļuvāt par liecinieku ugunsgrēkam – nekavējoties zvaniet 112!

Ārkārtas situācijas dēļ VUGD patlaban nesniedz konsultācijas klātienē, kā arī neveic dzīvojamā sektora un dūmu detektoru regulāras pārbaudes. Iedzīvotājus aicina būt uzmanīgiem – krāpnieki var uzdarboties, uzdodoties par pārbaudes speciālistiem. Par šādām pārbaudēm īpašnieku vai par nekustāmo īpašumu atbildīgo personu vienmēr informē iepriekš.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru