Intervijas

31 maijs

Vārda dienas:
Alīda, Jūsma

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Sestdiena
Diena
19 .. 21 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
9 .. 11 m/s
Svētdiena
Nakts
12 .. 14 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
6 .. 8 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Latvija | 1. aprīlis 2020 | 20:38

Latvijā Covid-19 apstiprina vēl 48 cilvēkiem; kopā 446 saslimušie

LTV

Aizvadītās diennakts laikā Latvijā konstatēti 48 jauni koronavīrusa infekcijas Covid-19 gadījumi. Tādējādi Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 446, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Iepriekšējā diennaktī veikti 1003 izmeklējumi. Līdz šim Latvijā veikti kopumā 15 810 Covid-19 izmeklējumi. 28 pacienti stacionēti, tai skaitā 25 ar vidēju slimības gaitu, trīs - ar smagu slimības gaitu, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

No 48 jaunatklātajiem Covid-19 gadījumiem vairāk nekā puse ir vīrieši no patversmes “Zilais krusts” Rīgā. Tātad ar šo uzliesmojumu šoreiz var skaidrot lielo pieaugumu.

Kopumā, ņemot vērā Latvijas apdzīvotības blīvumu un savlaicīgi ieviestos drošības pasākumus, uz vairuma Eiropas valstu fona situācija aizvien vērtējama kā laba. Satraucošs gan ir fakts, ka, pēc epidemiologu teiktā, katru dienu saslimst arī kāds mediķis. Latvijā kopā Covid-19 konstatēja 26 mediķiem.

Infekcija skārusi arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Ar Covid-19 inficējušies vairāki Operatīvās vadības centra darbinieki. Otrdien, 31.martā, vīruss bija apstiprināts 11 cilvēkiem. Bet dienu vēlāk, 1.aprīlī, šis pulks ir oficiāli kļuvis lielāks.

“Šobrīd mums ir apstiprināti 12 saslimšanas gadījumi, kas visi ir saistīti ar Operatīvās vadības centru Rīgā. Līdz ar to aizvadītajā diennaktī ir nācis viens saslimšanas gadījums klāt. Testēšanas rezultātus gaida vēl citi paņemtie paraugi,” pastāstīja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Dienā NMPD testē aptuveni 100 cilvēkus. Vispirms tos, kuri strādā analīžu noņemšanas teltīs un speciālajās brigādēs. Perēklis Operatīvā tālruņa dispečeru vidū uziets citādāk. Divām darbiniecēm bija paaugstināta temperatūra. Lēma pārbaudīt.

“Pamatā tiek testēti darbinieki ar simptomiem. Jāsaka, ka tie simptomi var būt pat ļoti viegli un maz izteikti. Arī pēc rezultātiem redzam, ka analīzes ir pozitīvas darbiniekiem, kuriem simptomi ir viegli vai maz izteikti,” stāsta Bukša.

Neatliekamās palīdzības darbinieki, kas dodas pie pacientiem, ir veseli. Ieskaitot tos, kas strādā Rēzeknes slimnīcā, kurā Covid-19 apstiprināts vairākiem mediķiem.

Kā vienu no lielākajām problēmām slimnīcas min arī ārstu strādāšanu vairākās darba vietās un nespēju izsekot viņu gaitām. Pastiprinātā režīmā testē arī Rīgas lielo slimnīcu darbiniekus.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Otrdien, 31. martā, 27 Covid-19 saslimšanas gadījumi reģistrēti reliģiskās organizācijas "Zilais krusts" vīriešu patversmē Rīgā. Otrdien tapa zināms arī tas, ka Covid-19 konstatēts 11 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvās vadības centra darbiniekiem.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

LSM 

Pievienot komentāru