Intervijas

30 maijs

Vārda dienas:
Lolita, Vitolds

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Piektdiena
Diena
16 .. 18 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
9 .. 11 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 30. marts 2020 | 17:39

Vēl divas dienas var pieteikties domes līdzfinansējuma programmai sakrālā mantojuma saglabāšanai

Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējuma programma sakrālā mantojuma saglabāšanai darbojas jau trešo gadu. Reliģiskās draudzes, tāpat kā iepriekš, var pretendēt uz pašvaldības atbalstu sakrālo vērtību izpētei, konservācijai, restaurācijai un citiem darbiem. Līdzfinansējuma apmērs nav mainījies – var saņemt līdz 75% no kopējās summas, bet ne vairāk kā 5 000 eiro (izņēmumi ir atrunāti programmas Nolikumā). Pieteikumu iesniegšanas termiņš - līdz šī gada 1.aprīlim.

Kopš 2018. gada pašvaldības atbalstu veiksmīgi izmanto daudzu baznīcu draudzes. Tā, piemēram, Grīvas Svētās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcas draudze jau divreiz piedalījās programmā, saņemot atbalstu apkures katla un dievnama iekšējās elektroinstalācijas uzstādīšanai. Tagad draudzes locekļi cer uz to, ka sanāks atjaunot arī gotikas stilā veidotus logus.

Programmas pastāvēšanas laikā uzlabojies daudzu Daugavpils dievnamu vizuālais veidols. Pašvaldības atbalstu divreiz saņēma arī Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīca Rīgas ielā. Līdzekļi bija nepieciešami labās un kreisās kolonādes restaurācijai. Tomēr tā ir vien neliela daļa no vērienīgiem darbiem, kas vēl ir veicami dievnamā.

Dalība programmā ļauj saņemt atbalstu ne vien baznīcas vizuālā tēla uzlabošanai, bet arī iekšējo elementu atjaunošanai un uzstādīšanai. Tā, piemēram, Daugavpils pirmās vecticībnieku kopienas lūgšanu namā Jaunbūvē atjaunota 18. gadsimta ikona „Evaņģēlisti”.

Iesniegt pieteikumu dalībai sakrālā mantojuma saglabāšanas programmā var līdz šī gada 1.aprīlim pilsētas domes Informācijas birojā (Kr.Valdemāra ielā 1).

Jautājumu gadījumā var griezties Pilsētplānošanas un būvniecības departamentā (Raiņa ielā 28), tāl.nr. 654 57161. Speciālisti atgādina, ka par izmantotajiem līdzekļiem ir obligāti jāiesniedz precīzas atskaites.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru