Intervijas

5 aprīlis

Vārda dienas:
Aivija, Vidaga, Vija

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Svētdiena
Diena
8 .. 10 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
4 .. 6 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Sabiedrība | 25. marts 2020 | 18:31

Daugavpils slimnīca pati sākusi aizsargmasku šūšanu

D-fakti.lv

Lai vajadzības gadījumā spētu nodrošināt aizsarglīdzekļus mediķiem, Daugavpils slimnīcā sākta aizsargmasku šūšana, informēja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska.

Viņa skaidroja, ka pašlaik iestāde neizjūt aizsarglīdzekļu trūkumu, taču nolemts izmēģināt, vai vajadzības gadījumā slimnīca spēs tos sev nodrošināt. Slimnīcai ir sava šūšanas darbnīca, un tās speciālisti pašlaik iesaistīti aizsargmasku šūšanā.

Pēc Gronskas teiktā, masku izgatavošanai tiek izmantota marle, liekot to desmit kārtās.

Iestādē pašlaik neizjūt pārāk lielu pacientu pieplūdumu, apliecināja slimnīcas pārstāve.

Slimnīcas publiskotā informācija liecina, ka 30.martā plkst.13.30 norisināsies "Daugavpils reģionālās slimnīcas" dalībnieku ārkārtas sapulce. Ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju, tā notiks videokonferences režīmā, izmantojot "Skype".

Ārkārtas sapulces sasaukšana ir saistītā ar nepieciešamību izskatīt un sniegt piekrišanu līgumu noslēgšanai pēc atklāta konkursa "Invazīvās kardioloģijas medicīnas preču piegāde" rezultātiem. Preces nepieciešamas ikdienas ārstniecības procesa, tajā skaitā neatliekamās palīdzības, nepārtrauktai nodrošināšanai.

Savukārt Daugavpils novada pašvaldībā uzzināja, ka vietējais šūšanas uzņēmums SIA "Lattex D", ņemot vērā jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanos, sāka sadzīves aizsargmasku ražošanu. Trīsslāņu maskas no poliamīda un kokvilnas ir daudzkārt lietojamas, tās var mazgāt. Minimālais pasūtījuma skaits ir desmit aizsargmaskas, cena - pēc vienošanās.

Iepriekš "Daugavpils reģionālās slimnīcas" valdes loceklis Grigorijs Semjonovs atklāja, ka iestādes resursi ārkārtas gadījumam ir apzināti, ir iegādāti individuālie aizsarglīdzekļi, pieprasījums pēc kuriem tirgū ir ievērojami audzis.

Jau ziņots, ka pirmā lielā krava ar sejas aizsargmaskām un respiratoriem gaidāma jau šajās brīvdienās, turklāt tiek jau plānotas turpmākas piegādes, pavēstīja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Ņemot vērā, ka šajos apstākļos grūtības pastāv visā pasaulē, individuālo aizsarglīdzekļu iegādes process nav vienkāršs, taču Nacionālais veselības dienests (NVD) velta visus iespējamos resursus, lai pēc iespējas ātrāk sagādātu nepieciešamo aizsarglīdzekļu daudzumu, klāstīja ministrijas pārstāve.

NVD regulāri tiek apkopota informācija par esošo situāciju ārstniecības iestādēs, un šobrīd visur tie ir pieejami.

LSM

Pievienot komentāru