Intervijas

7 aprīlis

Vārda dienas:
Helmuts, Zina, Zinaīda

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Pirmdiena
Diena
11 .. 13 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Otrdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
6 .. 8 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Latvija | 16. marts 2020 | 12:44

«Covid-19» saslimšana Latvijā konstatēta 34 personām

"Covid-19" saslimšanas apstiprināto gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 34, žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par").

Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) informēja, ka pēdējā diennaktī izmeklēti 237 pacienti ar aizdomām par saslimšanu ar "Covid-19", pozitīvi bija četri. Kopumā kopš vīrusa sākuma izmeklēti 1147 pacienti.

Viņķele pastāstīja par jaunumiem, kas pašlaik izstrādāti saistībā ar "Covid-19".

"Latvijas Infektoloģijas centrā ir atvērta vēl viena telpa. Nu jau ir divas, kurā cilvēki var aizbraukt paši, iepriekš piesakoties, nodot analīze. Strādājam arī pie risinājuma, kas ļautu izveidot tādu analīžu noņemšanas veidu, kur iedzīvotāji varētu vienkārši iebraukt ar savu automašīnu. Pat nekāpjot ārā, viņiem tiktu paņemts šis tests. Šodien vai rīt SPKC būs pieejams informatīvais tālrunis ar četru ciparu numuru, kas ir vieglāk iegaumējams, kur cilvēki varēs saņemt informāciju par visiem jautājumiem, kas saistīti ar šo vīrusu," stāstīja Viņķele.

Ministre arī aicināja cilvēkus, kuri atgriežas no ārzemēm un kuriem ir simptomi, izmantot iespēju nodot "Covid-19" analīzes jau lidostā.

Šodien ielidos 100 reisi ar aptuveni 4500 pasažieru, informē lidostā "Rīga". Pie abām atlidošanas izejām strādā mediķu punkti. Lidostas pārstāve Laura Karnīte pastāstīja, ka šos punktus nav iespējams nepamanīt. Turklāt ik pēc 15 minūtēm apziņošanas sistēmā informē par iespēju veikt analīzes.

"Papildus visā terminālī mums ir izvietota informācija par karantīnas nepieciešamību obligāti, gan par iespēju veikt pārbaudes. Darbiniekiem ir iespēja izmantot lidostas nodrošinātas bezmaksas maskas, ja viņi to vēlas. Bet, kā mēs zinām, maskas nepasargā no iespējamas saslimšanas. Tāpat esam izteikuši aicinājumu pasažieriem ievērot distanci gan savstarpēji, gan no mūsu darbiniekiem vietās, kur tas ir iespējams. Protams, ir vietas, kur tas nav iespējams, piemēram, drošības pārbaudē," stāstīja Karnīte.

Viņķele uzsvēra, ka pašizolācijā ir jāpaliek visiem cilvēkiem, kuri atgriežas no ārzemēm, pat tad, ja viņiem slimības simptomu nav. Pēc ministres teiktā, pašizolācija ir labākā palīdzība mediķiem, lai viņiem nebūtu pārslodze.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka pašlaik mājās sēž 250 cilvēki, kuri bijuši "Covid-19" skartajās valstīs.

Gan prezidents Egils Levits, gan premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pateicās cilvēkiem, kuri ir pašizolācijā un izturas atbildīgi.

"Vīrusa izplatīšanās ierobežošana ir atkarīga no mūsu visu izturēšanās, no tā, cik mēs atbildīgi rīkojamies un cik mēs rūpīgi ievērojam valdības vadlīnijas. Es gribētu teikt, ka ir svarīgi, ka ar to mēs aizsargājam sevi pašu, bet mēs aizsargājam arī citus. Mēs nedrīkstam uzņemties atbildību, ka mēs citus cilvēkus apdraudam.Tas ir ļoti būtiski. Mums visiem uz laiku ir jāmaina savs dzīves ritms un savi paradumi. Tas var būt neērti, varbūt kaitinoši, taču tas ir nepieciešami. Es gribu uzsvērt, ka mums pastāvīgi ir jāseko līdzi valdības lēmumiem, jo situācija mainās no dienas uz dienu," sacīja prezidents.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" vīruss sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

"Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13.marta līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi. Sestdien, 14. martā, valdība lēma ierobežojumus padarīt vēl stingrākus.

LSM

Pievienot komentāru