Intervijas

4 aprīlis

Vārda dienas:
Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalda, Herta, Valda

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Sestdiena
Diena
7 .. 9 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Svētdiena
Nakts
-1 .. 1 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Kultūra | 3. marts 2020 | 17:41

Daugavpils ar vērienu atvadījās no ziemas

29. februārī daugavpilieši un pilsētas viesi pulcējās kuplā skaitā, lai kopā atvadītos no ziemas un sagaidītu pavasari, līksmi svinot Plašo Masļeņicu. Šogad svētki tiešām bijuši plaši un vērienīgi. Tie izpletās ārpus centrālā laukuma, no Dubrovina parka gandrīz līdz dzelceļa stacijai valdīja prieks un jautrība, bet gaisā virmoja gardo pankūku smarža.

Masļeņica ir cieši saistīta ar baznīcas tradīcijām, tāpēc svētku ieskaņā klātesošos uzrunāja Latvijas Pareizticīgo baznīcas Daugavpils apriņķa prāvests, virspriesteris tēvs Dionīsijs Gorjunovs. Viņa svētībai sekoja Krievu kultūras centra vadītājas Nataļjas Kožanovas uzruna, Krievijas un Baltkrievijas konsulātu pārstāvju apsveikumi, kā arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa uzruna, kurā vinš aicināja visus draudzīgi un priecīgi pavadīt šo dienu ģimenes un draugu lokā, gūstot patiesu prieku no kopā būšanas.

Bērni un pieaugušie ar lielu aizrautību iesaistījās atrakcijās: vilka lozes laimes akās, leca maisos, meta zābakus, mērojās spēkiem virves vilkšanā, vizinājās ar zirgiem, un, protams, kā jau svētkos pienākas, cienājās ar organizatoru sarūpētajām gardajām pankūkām un karsto tēju.

Par vienu no svarīgākajām Masļeņicas izklaidēm ik gadu kļūst „ledus staba” iekarošana. Šogad svētku dalībnieku veiklums pārsteidza: visas balvas tika noceltas no augstā staba burtiski dažu minūšu laikā.

Vairāku stundu garumā turpinājās svētku koncerts: skatītājus priecēja gan vietējo nacionālo kultūras biedrību un mācību iestāžu radošie kolektīvi, gan skatuves mākslinieki no citām pilsētām un arī valstīm. Raibajā priekšnesumu virpulī savijās dažādu tautu tradīciju košums, kas vēlreiz apliecināja, ka Daugavpils kultūras daudzveidība ir tās nepārprotama bagātība.

Kad svētku dziesmas bija izskanējušas, stiprākie un veiklākie sportisti noskaidroti, bet gardās pankūkas – apēstas, pienāca laiks atvadīties no ziemas un viegliem soļiem ienākt pavasarī, atstājot aiz muguras visas bēdas un raizes. Tās tika pārvērstas pelnos kopā ar Masļeņicas simbolisko lelli, un liesmas, kas sparīgi uzvijās gaisā, lika skaidri noprast, ka pavasaris jau ir tepat pie sliekšņa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru