Intervijas

24 februāris

Igaunijas Republikas neatkarības diena

Vārda dienas:
Diāna, Dina, Dins

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Trešdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Ceturtdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
4 .. 6 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 19. februāris 2020 | 23:52

Konference “Baltkrievu lasījumi” – jauna tradīcija dzimtās valodas dienai

Publicitātes foto

2020.gada 21.februārī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) pirmo reizi organizēs starptautisko konferenci “Baltkrievu lasījumi”, kurā piedalīsies zinātnieki un pētnieki no Latvijas un Baltkrievijas. Jauna formāta pasākums ir veltīts Starptautiskajai dzimtās valodas dienai.

Konferences “Baltkrievu lasījumi” mērķis ir Latvijas un Baltkrievijas kultūras sakaru, baltkrievu diasporas Latvijā vēstures izzināšana, sakaru nostiprināšana ar zinātniekiem un pētniekiem, kuri strādā šajos virzienos.

Zinātnieku ziņojumu tēmas būs interesantas plašam klausītāju lokam. Piemēram, vai zināt, ka latgaliešu ābecei ir baltkrievu saknes, bet baltkrievu ābeci drukāja Latvijā? Par to stāstīs Baltkrievijas Nacionālās bibliotēkas ģenerāldirektora vietnieks Alesj Suša. Par baltkrievu skolām izglītības sistēmā starpkara periodā Latvijā vēstīs Daugavpils Universitātes profesore Irēna Saleniece. Klausītāji atklās sev citu Raini – kā baltkrievu kultūras aizstāvi; uzzinās par baltkrievu ikdienas dzīves aspektiem kara laikā, un ko par to rakstīja okupācijas prese; kā arī par baltkrievu un latviešu kultūras dialogu – arhetipos, migrācijā, reliģijā, izglītībā.

Konference notiks Starptautiskās dzimtās valodas dienā, tad Daugavpilī atkal tiks rakstīts diktāts baltkrievu valodā. Online formātā ar mums kopā būs Jankas Kupalas Rīgas baltkrievu pamatskola, F.Skorinas Viļņas baltkrievu ģimnāzija un Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs, kopā ar diplomātiem. Video stunda sāksies plkst. 13.00. Pievienojieties!

Visas konferences laikā strādās Polockas grupa ar animācijas programmu “Pie grāmatu iespiedēja”. Katrs varēs izveidot zīmējuma nospiedumu, kā senos laikos to darīja tipogrāfiju darbinieki.

Konferenci “Baltkrievu lasījumi” noslēgs koncerta izstādes bloks (sākums plkst. 17.30). Notiks ceļojošās literārās izstādes atklāšana par Vladimira Korotkeviča (1930-1984) daiļradi no Valsts baltkrievu literatūras vēstures muzeja fondiem (Minska), ar kuru BKC ir parakstīta sadarbības vienošanās. Rakstnieks mīlēja ciemoties Latvijā, kur dzīvoja viņa draugi, tāpēc veltīja šai valstij “Dzintara pasakas”. Un tā ir lieliska iespēja izsludināt bērnu zīmējumu konkursu. Starts notiks konferencē “Baltkrievu lasījumi”, bet konkursa noslēgums, apbalvošana un zīmējumu izstādes atklāšana notiks novembrī, veltot to baltkrievu literatūras klasiķa V.Korotkeviča 90.gadadienai.

Koncertprogrammā piedalīsies teātra studija “Pauļinka” ar teātra etīdi, dziesmas skanēs ansambļu “Kupaļinka”, “Praļeski”, “Spadčina” izpildījumā.

Konference “Baltkrievu lasījumi” notiks piektdien, 2020.gada 21.februārī Baltkrievu kultūras centrā (Alejas iela 68-1A). Sākums plkst. 10.00.

Ieeja bezmaksas. Pasākuma laikā tiek veikta fotografēšana un filmēšana.

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru