Intervijas

4 aprīlis

Vārda dienas:
Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalda, Herta, Valda

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Piektdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
9 .. 11 m/s
Sestdiena
Nakts
.. 2 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Sabiedrība | 19. februāris 2020 | 20:13

Izsludināta kārtējā pieteikšanās dalībai sakrālā mantojuma saglabāšanas programmā

Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējuma programma sakrālā mantojuma saglabāšanai darbojas jau trešo gadu.

Reliģiskās draudzes, tāpat kā iepriekš, var pretendēt uz pašvaldības atbalstu sakrālo vērtību izpētei, konservācijai, restaurācijai un citiem darbiem. Līdzfinansējuma apmērs nav mainījies – var saņemt līdz 75% no kopējās summas, bet ne vairāk kā 5 000 eiro (izņēmumi ir atrunāti programmas Nolikumā).

Kopš 2018. gada pašvaldības atbalstu veiksmīgi izmanto daudzu baznīcu draudzes. Tā, piemēram, Grīvas Svētās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcas draudze jau divreiz piedalījās programmā, saņemot atbalstu apkures katla un dievnama iekšējās elektroinstalācijas uzstādīšanai. Tagad draudzes locekļi cer uz to, ka sanāks atjaunot arī gotikas stilā veidotus logus.

Programmas pastāvēšanas laikā uzlabojies daudzu Daugavpils dievnamu vizuālais veidols. Pašvaldības atbalstu divreiz saņēma arī Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīca Rīgas ielā. Līdzekļi bija nepieciešami labās un kreisās kolonādes restaurācijai. Tomēr tā ir vien neliela daļa no vērienīgiem darbiem, kas vēl ir veicami dievnamā.

Dalība programmā ļauj saņemt atbalstu ne vien baznīcas vizuālā tēla uzlabošanai, bet arī iekšējo elementu atjaunošanai un uzstādīšanai. Tā, piemēram, Daugavpils pirmās vecticībnieku kopienas lūgšanu namā Jaunbūvē atjaunota 18. gadsimta ikona „Evaņģēlisti”.

Iesniegt pieteikumu dalībai sakrālā mantojuma saglabāšanas programmā var līdz šī gada 1.aprīlim pilsētas domes Informācijas birojā (Kr.Valdemāra ielā 1).

Jautājumu gadījumā var griezties Pilsētplānošanas un būvniecības departamentā (Raiņa ielā 28), tāl.nr. 654 57161. Speciālisti atgādina, ka par izmantotajiem līdzekļiem ir obligāti jāiesniedz precīzas atskaites.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru