Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

19 februāris

Vārda dienas:
Zane, Zuzanna

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 14. februāris 2020 | 17:39

Pašvaldības atbalstu restaurācijai saņems astoņi kultūras pieminekļi

12. februārī Kultūras pieminekļu saglabāšanas vērtēšanas komisijas sēdē tika apstiprināts atbalsts 8 projektiem kultūras objektu restaurācijai Daugavpilī. Lielākā daļa no tiem atrodas pilsētas centrā. Sākotnēji pieteikumus šiem mērķiem iesniedza 11 pretendenti. Divi no viņiem nespēja pareizi sagatavot dokumentāciju, bet viens savu pieteikumu atsauca.

Šī gada pilsētas budžetā kultūras pieminekļu saglabāšanai tika piešķirti 70 000 eiro, kas palīdzēs uzsākt projektēšanu un atsevišķu ēkas elementu atjaunošanu visos apstiprinātos objektos. Saskaņā ar konkursa nolikumu, pašvaldības līdzfinansējums ir no 30% līdz 75% no veicamo darbu kopējām izmaksām. Šī ir pirmā pieredze šādas programmas īstenošanā, tāpēc šogad uzmanība galvenokārt bija pievērsta vēsturiski-arhitektoniskai izpētei un projektēšanai. Pašvaldības piešķirtie līdzekļi jāapgūst līdz šī gada beigām.

Daugavpilī ir gandrīz 200 valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu un divi teritoriāli lieli pilsētbūvniecības pieminekļi – Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs un Daugavpils cietoksnis. Šīs kategorijas ēku un citu objektu atjaunošana ir dārgs un ilgs process. Tāpēc speciālisti, arhitekti un pašvaldības deputāti mudina rūpīgi izpētīt konkursa nolikumu, lai piedalītos programmas nākamajā periodā. Paveiktais darbs pozitīvi ietekmēs pilsētas vizuālo tēlu, padarot to pievilcīgāku tūristiem.

Tuvākajā laikā darba grupa veiks papildinājumus konkursa nolikumā. Pēc tam pilsētnieki, ieskaitot tos, kuriem neizdevās to izdarīt iepriekšējā gadā, atkal varēs iesniegt pieteikumus.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru