Intervijas

29 marts

Vārda dienas:
Agija, Aldonis

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Sestdiena
Diena
12 .. 14 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Svētdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Sabiedrība | 14. februāris 2020 | 17:39

Pašvaldības atbalstu restaurācijai saņems astoņi kultūras pieminekļi

12. februārī Kultūras pieminekļu saglabāšanas vērtēšanas komisijas sēdē tika apstiprināts atbalsts 8 projektiem kultūras objektu restaurācijai Daugavpilī. Lielākā daļa no tiem atrodas pilsētas centrā. Sākotnēji pieteikumus šiem mērķiem iesniedza 11 pretendenti. Divi no viņiem nespēja pareizi sagatavot dokumentāciju, bet viens savu pieteikumu atsauca.

Šī gada pilsētas budžetā kultūras pieminekļu saglabāšanai tika piešķirti 70 000 eiro, kas palīdzēs uzsākt projektēšanu un atsevišķu ēkas elementu atjaunošanu visos apstiprinātos objektos. Saskaņā ar konkursa nolikumu, pašvaldības līdzfinansējums ir no 30% līdz 75% no veicamo darbu kopējām izmaksām. Šī ir pirmā pieredze šādas programmas īstenošanā, tāpēc šogad uzmanība galvenokārt bija pievērsta vēsturiski-arhitektoniskai izpētei un projektēšanai. Pašvaldības piešķirtie līdzekļi jāapgūst līdz šī gada beigām.

Daugavpilī ir gandrīz 200 valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu un divi teritoriāli lieli pilsētbūvniecības pieminekļi – Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs un Daugavpils cietoksnis. Šīs kategorijas ēku un citu objektu atjaunošana ir dārgs un ilgs process. Tāpēc speciālisti, arhitekti un pašvaldības deputāti mudina rūpīgi izpētīt konkursa nolikumu, lai piedalītos programmas nākamajā periodā. Paveiktais darbs pozitīvi ietekmēs pilsētas vizuālo tēlu, padarot to pievilcīgāku tūristiem.

Tuvākajā laikā darba grupa veiks papildinājumus konkursa nolikumā. Pēc tam pilsētnieki, ieskaitot tos, kuriem neizdevās to izdarīt iepriekšējā gadā, atkal varēs iesniegt pieteikumus.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru