Intervijas

29 marts

Vārda dienas:
Agija, Aldonis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Sestdiena
Diena
12 .. 14 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Svētdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Sabiedrība | 11. februāris 2020 | 17:57

Aizraujošas un izzinošas ekskursijas skolēniem Daugavpils cietoksnī

Daugavpils cietoksnis ir unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, mūsdienās tas ir arī viens no Latgales populārākajiem apskates objektiem un ekskursiju galamērķiem.

Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs aicina skolotājus un skolēnus papildināt savas zināšanas, kā arī uzzināt ko jaunu par Daugavpils cietoksni, piedaloties aizraujošās un atraktīvās cietokšņa apskates ekskursijās gida pavadībā.
Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs piedāvā vairākus ekskursiju veidus pa cietoksni. Tiek piedāvāta īpaši skolēniem izstrādāta 1,5 stundu gara ekskursija “Izzini Daugavpils cietoksni!”, kuras laikā iespējams atraktīvā veidā noklausīties stāstu par cietokšņa vēsturi, salikt cietokšņa puzli, apskatīt cietokšņa vēstures ekspozīciju un bijušo Ūdens paceļamo ēku, uzkāpt pa senajām kāpnēm līdz vēsturiskajam ūdens rezervuāram, risināt dažādus praktiskus uzdevumus, tostarp Nikolaja vārtos sadzirdēt “pagātnes balsi” – sarunāties caur sprostsiju rievām un Nikolaja vārtu tilta garumu un platumu izmērīt saviem spēkiem – saskaitot soļus. Kā arī cietokšņa sardzes ēkā jeb 1. krasta lunetes kordegardē apskatīt Daugavpils cietokšņa maketu, cietokšņa pulvera pagrabā izšaut ar gaisa lielgabalu, apskatīt vecāko mūra ēku Daugavpilī – Jezuītu kolēģiju un doties izzinošā pastaigā pa Komandanta dārzu un cietokšņa dzīvojamo ēku kvartālu.

Skolēniem tiek piedāvāta arī 45 minūšu īsa ekskursija, kuras laikā paredzēts īss ieskats cietokšņa vēsturē, bijušās Ūdens paceļamās ēkas ar cietokšņa vēstures ekspozīciju apskate, pastaiga pa cietokšņa aizsargvalni, vēsturisko Nikolaja vārtu un cietokšņa sardzes ēkas apskate, kā arī tiek piedāvāta iespēja redzēt cietokšņa populārāko vides objektu “Cietokšņa spoks”, kas arī iemīļota vieta selfiju un fotogrāfiju uzņemšanai.

Iespējams pasūtīt arī tematisko ekskursiju “Es esmu tik kareivis...” (1,5 stunda), kas veltīta Latvijas armijas 4. Zemgales divīzijas laikam cietoksnī (1920-1940) un armijas ikdienas dzīvei, kā arī tematisko ekskursiju “Padomju laika periods cietokšņa dzīvē” (1,5 stunda), kuras laikā var uzzināt par cietokšņa citadeles padomju posmu, Daugavpils kara aviācijas inženieru skolas kursantu un pasniedzēju sadzīvi. Ekskursijas ir iespējams pieteikt latviešu, krievu un angļu valodās.

Mūsdienās cietoksnis piedzīvo strauju attīstību un kļūst arvien populārāks gan tūristu grupu, gan arī individuālo ceļotāju vidū. Piesakot skolēnu ekskursiju pa Daugavpils cietoksni, tā ir arī lieliska iespēja dažādot ierastās vēstures stundas, kā arī iepazīt pašu cietoksni nedaudz no cita skatupunkta.

Ekskursiju cenrādis: https://ej.uz/ekskursijas_cietoksnis

Ekskursijas var pieteikt Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā (Nikolaja iela 5, +371 654 24043, +371 28686331, cietoksnis@daugavpils.lv) vai Daugavpils Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 22a, +371 654 22818, +371 2644810, turisms@daugavpils.lv).

 

Informāciju sagatavoja:

 Sandra Misjūne

 Klientu apkalpošanas speciāliste

 Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs

Tālr.: +371 65424043; +371 28686331

 E-pasts: cietoksnis@daugavpils.lv

                sandra.misjune@daugavpils.lv

Web: www.daugavpilscietoksnis.lv
www.facebook.com/Daugavpils.cietoksnis

Daugavpils
 

Pievienot komentāru